gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zeven mannen veroordeeld voor betrokkenheid drugslab Laren

50adecec0b2256a8f9fb532642b26134.jpg

Zes mannen zijn door de rechtbank veroordeeld voor het medeplegen van het produceren van MDMA en het voorbereiden van de productie op deze stof. Zij produceerden dit in een drugslab, in het buitengebied van Laren, die in augustus vorig jaar werd gevonden. Hier werd 500 liter van MDMA gevonden. Ook wordt de verhuurder van de schuur veroordeeld voor betrokkenheid.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Het spoor naar het drugslab in het buitengebied van Laren werd in februari van 2024 al ontdekt. Daar werden een aantal vaten gevonden na een melding van een verdachte situatie bij een bedrijf in Huissen. Twee mannen hadden de vaten met een bus bij het bedrijf neergezet en na onderzoek bleek dat die bus vaker bij een adres in Laren was geweest. Vervolgens werd er een camera opgehangen bij het adres waar het grote lab is gevonden, waarna meerdere keren dezelfde voertuigen werden gezien en dezelfde mensen, waaronder een 37-jarige man en de 44-jarige huurder van de bus uit Arnhem. Ook werden voertuigen gespot, die op naam stonden van vier Arnhemmers van 21, 29 en 33 jaar en een 30-jarige uit Doesburg.

Aan de hand van dit spoor deed de politie vervolgens een inval bij het adres in Laren. Hier roken agenten een anijsachtige geur, wat volgens de rechtbank kenmerkend is voor een drugslab. ‘In de loods troffen ze een groot drugslab aan en een hoeveelheid van 185,76 kilo en 500 liter MDMA of stoffen bevattende MDMA. Ook troffen ze verschillende voorwerpen en stoffen aan in het drugslab die bedoeld waren om de productie van MDMA voor te bereiden of te bevorderen. De bewoner van het aangelegen pand, een 37-jarige man uit Laren, verklaarde de loods te verhuren aan een 30-jarige man uit Doesburg’, aldus de rechtbank.

Straffen
De 44-jarige man uit Arnhem is nu veroordeeld voor het medeplegen van het dumpen van de chemicaliën in Huissen. Hij krijgt 42 maanden cel, waarvan zes maanden voor de dumping in Huissen. Een 29-jarige man uit Arnhem, waarvan het voertuig meerdere keren in Laren werd aangetroffen, is veroordeeld voor het hebben van 6 XTC-pillen in zijn woning en het medeplegen van de productie en verkoop van ruim 280.000 XTC-pillen. Hij krijgt 48 maanden cel opgelegd, ook moet hij zijn verdiensten van 38.000 euro aan de staat terugbetalen.

De 37-jarige man uit Arnhem is veroordeeld door de rechtbank voor het produceren van amfetamine in een woning in Huissen en het samen zijn partner plegen van voorbereidingshandelingen voor de productie van amfetamine. Hij krijgt een celstraf van 48 maanden opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en bijzondere voorwaarden.

De 30-jarige man uit Doesbrug moet 36 maanden de cel in. De 33-jarige man, waarvan het voertuig regelmatig werd gezien bij het pand, wordt veroordeeld tot een celstraf van 30 maanden, waarvan 10 voorwaardelijk. De 21-jarige man krijgt 15 maanden cel opgelegd, waarvan 5 voorwaardelijk. Deze 33-jarige en 21-jarige mannen, geldt een proeftijd van 2 jaar met bijzondere voorwaarden. De verhuurder van de schuur krijgt een celstraf van 15 maanden opgelegd.

Opruimkosten
Naast alle celstraffen moeten de mannen geld betalen aan de staat voor het ontruimen van het drugslab. Volgens de rechtbank komt dit neer op ruim 14.000 euro per persoon. Ook moet de 44-jarige man uit Arnhem, 16.000 euro betalen voor het afvoeren van gedumpte chemicaliën, bij het bedrijf in Huissen.

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.