De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."
Dankzij een goal van Samya Hassani verschenen er een hoop vrolijke gezichten op de tribune op Sportpark Dichteren: "Dit is historisch. We zijn heel erg blij dat de vrouwen nu in de eredivisie zitten. Ik denk dat ze het goed gaan doen dit seizoen", schrijft Omroep Gelderland.
Doetinchem droomt van subtop
Voorzichtig wordt er na deze eerste overwinning op het hoogste niveau al gedroomd van een plek in de subtop: "Ik denk dat ze zesde worden. Er zijn wel veel betere teams, maar als we bovenin de middenmoot terechtkomen, moet dat kunnen", schat een jonge fan in.
In de eerste wedstrijd van het seizoen werd in Enschede nog met 2-1 verloren van FC Twente, maar met de eerste overwinning op zak, durft Doetinchem te dromen: "Dit is heel leuk en heel belangrijk voor de stad. Ik hoop dat ze elke wedstrijd winnen."
'Gewoon genieten'
Een andere fan heeft meer getemperde verwachtingen: "Ik denk dat ze dit jaar in de eredivisie kunnen blijven. De topploegen zullen ze niet verslaan, daar moet je gewoon van genieten. Maar tegen de onderste ploegen zoals FC Utrecht of ADO Den Haag, maken ze wel een kans tegen maken."
Tips voor de mannen
En de mannen van De Graafschap wordt geadviseerd goed naar het vrouwenelftal te kijken: "Bij de dames is het gewoon een eenheid. Die werken voor elkaar. Verleden week tegen FC Twente ook al."
Een ander vult aan: "Hier kunnen de jongens nog wat van leren. Ik denk dat het bestuur van de heren, maar eens bij de dames moeten gaan kijken. Wie weet komen ze dan ook weer in de eredivisie."
Doorstroming vanuit de verenigingen
Ook kan het succes van de Doetinchemse vrouwen een positieve invloed hebben op de clubs in de regio: "Voor de Achterhoek is het uniek om een eredivisieploeg te hebben in het vrouwenvoetbal. Hopelijk komt er ook doorstroming vanuit de verenigingen uit de buurt op gang."