gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

XR Achterhoek richt pijlen op ForFarmers in bushokjes

908fb6f0063255b88b531206b2e3b823.jpg

Wie de afgelopen dagen in de gemeente Lochem op de bus stond te wachten is het misschien al opgevallen. De Achterhoekse afdeling van Extinction Rebellion, XR Achterhoek, heeft in alle bushokjes in de gemeente de reclameposters omgewisseld voor hun eigen posters, waarin zij de strijd aangaan tegen ForFarmers.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“We zijn vooral blij als dit de discussie aanjaagt”, aldus woordvoerder Merel Langenhoff van XR Achterhoek. “Als voorbijgangers en mensen die met de bus gaan denken; 'hé wat is dit?' En dan iets gaan opzoeken over de problematiek in de veehouderij en de landbouw en bij ForFarmers als bedrijf.” Op de posters staan eisen die de groep bij het Achterhoeks bedrijf heeft opgeled. Zo willen ze dat ForFarmers teksten op hun site aan gaat passen en dat ze boeren gaan helpen om af te schalen.

Onder de uitingen staat ook een parodie op het logo en de slogan van ForFarmers. 'FeurFette winst; Neet veur boer, beest en weerld', dat is de tekst die valt te lezen. Het is een tweede actie van de Achterhoekse actievoerders tegen de veevoeder. Eerder werd er ook al geprotesteerd bij het kantoor van For Farmers in Lochem. Een van de eisen van XR was het stoppen met het importeren van soja.

In heel Lochem heeft de actiegroep de bushokjes met hun eigen uitingen gehuld, een groot gedeelte is inmiddels al verwijderd.

For Farmers op dezelfde voet verder
ForFarmers wilde niet op camera reageren, maar een woordvoerder laat weten dat ze vinden op de goede weg te zijn en dat ze bereid zijn te investeren in de transitie van de sector. Ze geven aan op dezelfde voet verder te gaan en te blijven communiceren over hun duurzaamheidsbeleid.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.