gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningen in Muziekbuurt Doetinchem worden verduurzaamd

291f03ed056ec0895140d041a646341a.jpg

Wooncorporatie Sité Woondiensten gaat 58 huurwoningen in de Muziekbuurt in Doetinchem verduurzamen. Het gaat om verschillende woningen aan de Bach-, Beethoven-, Mozart-, Sweelinck- en Schubertlaan.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De woningen worden duurzamer gemaakt door het dak te vernieuwen met nieuwe dakpannen, waarbij ook isolatie wordt aangebracht. Daarnaast worden de kozijnen aan de voor- en achterkant van de woning vervangen en voorzien van triple glas voor betere energie-efficiëntie. “Met onze jaarlijkse aanpak van 250-300 woningen leveren we een belangrijke bijdrage aan de energietransitie”, legt Saar Veneman, directeur-bestuurder Sité Woondiensten uit. “Met een pakket aan maatregelen maken we de woningen in de Muziekbuurt comfortabel en energiezuinig. Daarmee houdt Sité de woonlasten betaalbaar.”

Ter voorbereiding van de verduurzaming aan de woningen wordt er eerst nog onderzoek gedaan naar onder andere de dak- en vloerconstructie. Om de huurders van de woningen een idee te geven hoe alles eruit moet komen te zien, komt er een modelwoning. Hier kunnen de bewoners onder andere de nieuwe ventilatie-installatie en de kleuropties voor de kunststofkozijnen bekijken. De werkzaamheden moeten in maart 2025 van start gaan. Naar verwachting moeten die eind november 2025 afgerond zijn.

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.