gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Windmolens op erf Hengelose boer mogen weer aan

f4c1186e364d05af90009fd7818449da.jpg

De windmolens op het erf van de Hengelose pluimveehouder Eddy Hoftijzer mogen vanaf dinsdag weer gaan draaien. De provincie Gelderland heeft dat besloten na een advies wat de Commissie Rechtsbescherming onlangs uitbracht.

Tim Rondeel |
In oktober 2022 moesten de zogeheten erfmolens van Hoftijzer per direct stoppen omdat er een handhavingsverzoek door een omwonende was ingediend. De indiener dacht dat afgegeven vergunning voor de windmolens in strijd zou zijn met de Wet natuurbescherming en er geen volledig natuuronderzoek was uitgebracht. Gelderland ging hier in mee en de windmolens moesten uit.

Nu uit het advies van de Commissie Rechstbescherming blijkt dat er toch voldoende onderzoek is geweest, mogen de vijftien meter hoge molens van Kuken Beheer B.V. weer aan. "Er is namelijk geen sprake van een overtreding van een verbodsbepaling uit de Wet natuurbescherming als de erfmolens in gebruik zijn", laat de provincie weten. "Daarmee zijn de voornaamste argumenten van het handhavingsverzoek ongegrond verklaard."

Landelijk onderzoek
Er loopt nog wel landelijk onderzoek naar het effect van soortgelijke molens op de leefomgeving van vogels en vleermuizen. "De uitkomsten van het nader onderzoek naar erfmolens in Noord-Nederland zullen nog betere handvatten geven om hier goed mee om te gaan”, schetst gedeputeerde Ans Mol, die blij is dat de molens weer aan mogen. "Ook erfmolens dragen bij aan de realisering van duurzame stroom."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.