gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wilhelminaschool in Doetinchem omgedoopt tot 'Bloei'

6e91cbde6a0e7a9d3e41cbc2ff7b7813.jpg

De Doetinchemse Wilhelminaschool heeft een nieuwe naam: Bloei. De evangelisch-christelijke basisschool bestaat in 2025 honderd jaar. Waar ze eerder een op zichzelf staande school waren, zijn ze nu aangesloten bij scholengroep 'De Passie', een groep voor bijbelgetrouw onderwijs. Dit werd groots gevierd in de kerk met een bijzondere gast.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We zijn met alle kinderen samengekomen om samen te vieren dat we een nieuwe naam krijgen en om samen te vieren dat we bij De Passie gaan horen. Dat wilden we graag met elkaar vieren en daar is Mirjam Bikker van de ChristenUnie bij geweest. Dus we hebben er een mooi feestje van gemaakt samen”, vertelt directeur van de school, Marije van Toor. Tweede kamer Fractievoorzitter Bikker had voor de aanwezige kinderen een bijzonder cadeau meegenomen. “Ik had zaadjes van wortels meegenomen uit de moestuin”, aldus Van Toor. “Het was heel leuk om te zien dat de kinderen de zaadjes zagen, die nog lang geen wortels zijn. Maar eigenlijk is dat natuurlijk met je eigen leven ook zo. Je hebt heel veel talent, maar je weet nog niet precies wat er in je zit.”

De naamsverandering was een lang gekoesterde wens. De naam past beter bij de werkwijze en filosofie van de school. “Tot nu toe waren we de Wilhelminaschool, maar we willen graag een naam die beter past bij wie we zijn en bij wat we doen”, vertelt Van Toor. “We willen graag dat de kinderen die ons worden toevertrouwd, dat we die tot groei en tot bloei mogen brengen.” Bikker vindt het heel bijzonder om te zien hoe de school hun geloof vertaalt in het onderwijs. "Ik kreeg de uitnodiging van een heel mooi team van leerkrachten die met passie vertelden over hoe zij hopen dat kinderen tot bloei komen. En ze zeiden: 'We gaan over naar een nieuw gebouw over een poosje en krijgen nu een nieuwe naam, Bloei, waarmee we tot uitdrukking brengen wat we geloven. Dat kinderen echt gemaakt zijn door God om tot bloei te komen.'"

Lang zelfstandig geweest
Bloei heeft het lang alleen moeten doen, maar met de huidige samenwerking staan ze een stuk steviger op hun voeten. “We waren tot nu toe alleen. En dat betekent dat je veel zelf moet regelen en zelf moet bedenken, van de landelijke ontwikkelingen tot het koffiezetapparaat”, vertelt Van Toor. “Daarin wilden we graag samenwerking zoeken met andere scholen die passen bij onze identiteit, bij onze christelijke identiteit.”

Er is nog meer moois in het vooruitzicht. “Deze week vieren we nog een feestje, want dan vieren we komende vrijdag dat we het hoogste punt bereiken. Ze zijn dus hard bezig met de nieuwbouw, en over een klein jaartje zullen we daar intrekken”, aldus Van Toor.

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.