Ulft, Nederland
Terug

Wilhelminaschool in Doetinchem omgedoopt tot 'Bloei'

6e91cbde6a0e7a9d3e41cbc2ff7b7813.jpg

De Doetinchemse Wilhelminaschool heeft een nieuwe naam: Bloei. De evangelisch-christelijke basisschool bestaat in 2025 honderd jaar. Waar ze eerder een op zichzelf staande school waren, zijn ze nu aangesloten bij scholengroep 'De Passie', een groep voor bijbelgetrouw onderwijs. Dit werd groots gevierd in de kerk met een bijzondere gast.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We zijn met alle kinderen samengekomen om samen te vieren dat we een nieuwe naam krijgen en om samen te vieren dat we bij De Passie gaan horen. Dat wilden we graag met elkaar vieren en daar is Mirjam Bikker van de ChristenUnie bij geweest. Dus we hebben er een mooi feestje van gemaakt samen”, vertelt directeur van de school, Marije van Toor. Tweede kamer Fractievoorzitter Bikker had voor de aanwezige kinderen een bijzonder cadeau meegenomen. “Ik had zaadjes van wortels meegenomen uit de moestuin”, aldus Van Toor. “Het was heel leuk om te zien dat de kinderen de zaadjes zagen, die nog lang geen wortels zijn. Maar eigenlijk is dat natuurlijk met je eigen leven ook zo. Je hebt heel veel talent, maar je weet nog niet precies wat er in je zit.”

De naamsverandering was een lang gekoesterde wens. De naam past beter bij de werkwijze en filosofie van de school. “Tot nu toe waren we de Wilhelminaschool, maar we willen graag een naam die beter past bij wie we zijn en bij wat we doen”, vertelt Van Toor. “We willen graag dat de kinderen die ons worden toevertrouwd, dat we die tot groei en tot bloei mogen brengen.” Bikker vindt het heel bijzonder om te zien hoe de school hun geloof vertaalt in het onderwijs. "Ik kreeg de uitnodiging van een heel mooi team van leerkrachten die met passie vertelden over hoe zij hopen dat kinderen tot bloei komen. En ze zeiden: 'We gaan over naar een nieuw gebouw over een poosje en krijgen nu een nieuwe naam, Bloei, waarmee we tot uitdrukking brengen wat we geloven. Dat kinderen echt gemaakt zijn door God om tot bloei te komen.'"

Lang zelfstandig geweest
Bloei heeft het lang alleen moeten doen, maar met de huidige samenwerking staan ze een stuk steviger op hun voeten. “We waren tot nu toe alleen. En dat betekent dat je veel zelf moet regelen en zelf moet bedenken, van de landelijke ontwikkelingen tot het koffiezetapparaat”, vertelt Van Toor. “Daarin wilden we graag samenwerking zoeken met andere scholen die passen bij onze identiteit, bij onze christelijke identiteit.”

Er is nog meer moois in het vooruitzicht. “Deze week vieren we nog een feestje, want dan vieren we komende vrijdag dat we het hoogste punt bereiken. Ze zijn dus hard bezig met de nieuwbouw, en over een klein jaartje zullen we daar intrekken”, aldus Van Toor.

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.