Ulft, Netherlands

Wilders veruit de populairste bij verkiezing in de Achterhoek

De meeste mensen in de Achterhoek hebben tijdens de Tweede Kamerverkiezing gestemd op Geert Wilders. In bijna alle Achterhoekse gemeenten was de lijsttrekker van de PVV het populairst, alleen in Lochem verloor hij van VVD-lijsttrekker Dilan Yesilgöz.
Redactie REGIO8 | 30 november 2023 10:11 | Aangepast op 30 november 2023 10:11
De top 5 bestond in de meeste Achterhoekse gemeenten uit Geert Wilders, Pieter Omtzigt van NCS, BBB-lijsttrekker Caroline van der Plas, Yesilgöz en Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA. Omtzigt staat op twee qua het aantal stemmen in bijna alle gemeenten, alleen in Bronckhorst moet hij genoegen nemen met een derde plek. In de plattelandsgemeente heeft hij het nipt afgelegd van Van der Plas, de BBB-voorvrouw kreeg na Wilders de meeste stemmen.

In Doetinchem werd Timmermans namens de gezamenlijke linkse partijen vierde in de lijst met meest populaire kandidaten. In de rest van de Achterhoek komt hij niet verder dan een vijfde plek. In Aalten moet hij zelfs CDA-lijsttrekker Henri Bontebal en 'local hero' Lisa Westerveld voor zich dulden. In Winterswijk staat Ilse Saris, afkomstig uit Winterswijk, namens NCS in de top vijf ten koste van Timmermans.

Aalten
1. Wilders
2. Omtzigt
3. Van der Plas
4. Yesilgöz
5. Bontebal

Berkelland
1. Wilders
2. Omtzigt
3. Van der Plas
4. Yesilgöz
5. Timmermans

Bronckhorst
1. Wilders
2. Van der Plas
3. Omtzigt
4. Yesilgöz
5. Timmermans

Doetinchem
1. Wilders
2. Omtzigt
3. Yesilgöz
4. Timmermans
5. Van der Plas

Lochem
1. Yesilgöz
2. Omtzigt
3. Wilders
4. Van der Plas
5. Timmermans

Montferland
1. Wilders
2. Omtzigt
3. Yesilgöz
4. Van der Plas
5. Timmermans

Oost Gelre
1. Wilders
2. Omtzigt
3. Yesilgöz
4. Van der Plas
5. Timmermans

Oude IJsselstreek
1. Wilders
2. Omtzigt
3. Yesilgöz
4. Van der Plas
5. Timmermans

Winterswijk
1. Wilders
2. Omtzigt
3. Yesilgöz
4. Van der Plas
5. Saris

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

‘Golden Gate van de Niederrhein’ viert 60 jaar: icoon van Emmerich in feest én groot onderhoud

De slanke rode hangbrug die Emmerich en Kleve verbindt, is al zestig jaar hét herkenningspunt van de...

Code geel in de Achterhoek vanwege aanhoudende hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege aanhoudende hitte. De waarschuwing ge...

Dinsdag hitteplan van kracht in Achterhoek wegens tropische temperaturen

Vanaf dinsdagochtend 10.00 uur is het Nationaal Hitteplan van kracht in de Achterhoek en de rest van...

Achterhoekse politie gaat extra controleren op telefoongebruik in het verkeer

De Achterhoekse politie gaat in de maand augustus extra handhaven op het gebruik van mobiele telefoo...

Zomerdrukte bij Dierenambulance Achterhoek: 'We proberen zoveel mogelijk te helpen'

Het is druk bij de Dierenambulances in de Achterhoek. Nu de zomervakantie in volle gang is, trekken ...

Zwarte Cross trekt ook Duitsers, al weten sommigen niet eens wat het is

Wie tijdens het Zwarte Cross-weekend een kampeerplek zoekt in een straal van tien kilometer rond het...