gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wijnboeren uit regio blij met warme weer

08b4ded4909a0b944d42ad79cd8dc800.jpg

De Achterhoekse wijnboeren wrijven in hun handen met de afgelopen twee droge en warme zomers. Het mooie weer betekent voor wijnboer Leon Masselink van Wijngoed Montferland echter wel een veranderd eindproduct en een aangepaste werkwijze.

Kevin ten Dolle |

"We hebben dit jaar twee andere wijnen dan de jaren daarvoor", aldus Masselink. De wijnen zijn wat hoger in alcoholpercentage vanwege de rijpheid van de druiven die zorgt voor een andere smaakbeleving. Ook in het werkproces heeft de wijnboer het een en ander aangepast. "Bij lagere temperaturen heb je meer bladeren nodig om de gewenste suikers in de druiven te krijgen. Het hele werkproces wordt aangepast aan de warmte. We krijgen een beetje Italiaanse toestanden." Volgens Masselink zorgen de warme zomers ervoor dat de Achterhoek als wijngebied een voorsprong krijgt op de rest van Nederland. "We liggen de laatste jaren steeds voor op Zuid-Limburg."

Ondanks dat het warme weer goed is voor de ontwikkeling van zijn druiven hoopt Masselink dat er binnenkort weer wat regen gaat vallen. "Wij hebben het liefste vanaf nu redelijk normaal weer", aldus Masselink. "Niet te warm, niet te nat en niet te koud. Dan gedijen de druiven het beste. We kunnen ook wel wat regen gebruiken omdat de troszetting op dit moment aan de gang is. Er moet wat vocht in de bessen komen, dus we kunnen zeker wat regen gebruiken."

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden