gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wethouder Groote gaat onderzoek doen naar zwemvoorziening in Didam

df749e9bd791cd6d82f223c01ac84401

De taakverdeling van het nieuwe college in Montferland is bekend gemaakt. Wethouder Henk Groote (Lijst Groot Montferland) neemt het onderzoek naar een zwemvoorziening in Didam over van de weggestuurde Rob Mos, terwijl nieuwkomer Gerard Nijland (CDA) het fysiek domein onder zich krijgt.

Redactie REGIO8 |
Montferland heeft sinds donderdagavond 11 mei een nieuw college. De nieuwe wethouders die zijn gekozen door de gemeenteraad zijn Henk Groote, Gerard Nijland, Ingrid Wolsing (PvdA) en Jeanette Derksen (Lokaal Belang Montferland). Rob Mos (Helder) moest afscheid nemen van zijn wethouderspositie. Nieuwkomer Nijland gaat zich, naast het fysiek domein, onder meer bezighouden met bedrijventerreinen en toerisme. De overige drie portefeuilles blijven bij de wethouders die ze voor de bestuurscrisis ook uitvoerden. Wel veranderen een aantal taken. Zo is Groote nu ook verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de wijk 's-Heerenberg Oost, wat eerder ook een taak van Mos was.

De ontwikkeling van het industrieterrein 's-Heerenberg, in de volksmond beter bekend als DocksNLD, wordt nu een verantwoordelijkheid van burgemeester Harry de Vries. Eerder had wethouder Groote dit onder zich. Het nieuwe college moet uitvoering geven aan een raadsakkoord dat recent is aangenomen. Daarin staan onderwerpen waar raadsleden de komende drie jaar aan de slag gaan. Iedere wethouder is aan ten minste een van die thema's gekoppeld.

Foto: REGIO8

Lees ook

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.

Herenboerderij0

Eerste Herenboerderij van de Achterhoek wil groeien

Meer dan honderd huishoudens delen in Gaanderen samen één boerderij. Op ’t Maatje verbouwen zij hun eigen groenten en fruit en zorgen ze samen voor hun voedsel. Het is de eerste Herenboerderij van de Achterhoek. Volgens voorzitter Karin Aalders was de start best spannend.