Ulft, Nederland
Terug

Wethouder Groote gaat onderzoek doen naar zwemvoorziening in Didam

df749e9bd791cd6d82f223c01ac84401.jpg

De taakverdeling van het nieuwe college in Montferland is bekend gemaakt. Wethouder Henk Groote (Lijst Groot Montferland) neemt het onderzoek naar een zwemvoorziening in Didam over van de weggestuurde Rob Mos, terwijl nieuwkomer Gerard Nijland (CDA) het fysiek domein onder zich krijgt.

Redactie REGIO8 |
Montferland heeft sinds donderdagavond 11 mei een nieuw college. De nieuwe wethouders die zijn gekozen door de gemeenteraad zijn Henk Groote, Gerard Nijland, Ingrid Wolsing (PvdA) en Jeanette Derksen (Lokaal Belang Montferland). Rob Mos (Helder) moest afscheid nemen van zijn wethouderspositie. Nieuwkomer Nijland gaat zich, naast het fysiek domein, onder meer bezighouden met bedrijventerreinen en toerisme. De overige drie portefeuilles blijven bij de wethouders die ze voor de bestuurscrisis ook uitvoerden. Wel veranderen een aantal taken. Zo is Groote nu ook verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de wijk 's-Heerenberg Oost, wat eerder ook een taak van Mos was.

De ontwikkeling van het industrieterrein 's-Heerenberg, in de volksmond beter bekend als DocksNLD, wordt nu een verantwoordelijkheid van burgemeester Harry de Vries. Eerder had wethouder Groote dit onder zich. Het nieuwe college moet uitvoering geven aan een raadsakkoord dat recent is aangenomen. Daarin staan onderwerpen waar raadsleden de komende drie jaar aan de slag gaan. Iedere wethouder is aan ten minste een van die thema's gekoppeld.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-03 at 20.46.25.jpeg

Automobilist schiet tuin in bij ongeval in Wehl

Een automobilist is dinsdagavond in Wehl gewond geraakt nadat hij in botsing kwam met een andere auto en vervolgens richting een nabijgelegen tuin schoot. De persoon is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.