gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vier nieuwe wethouders gekozen in Montferland

f72855ddc1f0e067c0362444173ffb90.jpg

De nieuwe wethouders in Montferland zijn donderdagavond gekozen door de raad. Henk Groote (Lijst Groot Montferland), Ingrid Wolsing (PvdA), Jeanette Derksen (Lokaal Belang Montferland) en Gerard Nijland (CDA) zitten de komende drie jaar in het college, dat betekent ook dat Rob Mos afscheid moet nemen van zijn wethouderspost.

Charlotte van de Kant |
“Volg je hart, niet die van de fractievoorzitter en bedenk bij het uitbrengen van je stem wat het beste is voor Montferland”, vertelt fractievoorzitter Karin Straatsma namens Mos voordat de raadsleden hun stem uit gingen brengen op de kandidaat-wethouders. Mos was donderdagavond niet aanwezig vanwege gezondheidsredenen. Via een briefje konden de raadsleden stemmen op vier kandidaten, omdat de raad eerder op de avond had besloten om vier wethouders aan te stellen. Groote en Derksen kregen allebei zestien stemmen, Wolsing en Nijland kregen vijftien stemmen. Met Nijland heeft Montferland nu een wethouder uit Angerlo. Mos kreeg uiteindelijk zes stemmen.

Straatsma geeft aan dat het voor Helder al duidelijk was dat de plannen van tevoren al bedacht waren en dat Helder daar geen deel meer van uitmaakte: “Rob moest weg.” Maandag en dinsdag hebben de gesprekken plaatsgevonden met de kandidaten. Ook Freddy van Dijken van D66 uit kritiek op de procedure. “Vóór maandag was al duidelijk welke partijen er een wethouder zouden leveren”, vertelt Van Dijken. “D66 had ook een kandidaat, een zeer goede kandidaat, dat bleek ook aan de hand van het assessment, het profiel en de gesprekken. Maar het was zinloos, want de keuze was al gemaakt voordat de kandidaat het gesprek had gehad.” Het college heeft nu van de raad de opdracht gekregen om aan de slag te gaan met het raadsakkoord.

Petitie
Voordat de raadsvergadering begon overhandigde inwoner Ina Laarman de petitie samen met andere inwoners aan de burgemeester om Rob Mos als wethouder te behouden. “Het voelt niet goed”, vertelt Laarman donderdagavond. “Het lijkt erop alsof de heer Mos geen schijn van kans heeft om wethouder te blijven.” De petitie heeft er niet voor kunnen zorgen dat Mos in het college kon blijven.

Vijf wethouders
Joost Gerritsen, van de partij Daadkracht, heeft zich op het laatste moment nog aangemeld als wethouder maar kreeg niet genoeg stemmen om een plek in het college in te nemen. Met een amendement probeerde het raadslid om het aantal wethouders van vier naar vijf te brengen, het amendement kreeg steun van onder andere de VVD, Helder en D66, maar werd niet aangenomen.

Foto: LEEV fotografie

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.