gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vier nieuwe wethouders gekozen in Montferland

f72855ddc1f0e067c0362444173ffb90

De nieuwe wethouders in Montferland zijn donderdagavond gekozen door de raad. Henk Groote (Lijst Groot Montferland), Ingrid Wolsing (PvdA), Jeanette Derksen (Lokaal Belang Montferland) en Gerard Nijland (CDA) zitten de komende drie jaar in het college, dat betekent ook dat Rob Mos afscheid moet nemen van zijn wethouderspost.

Charlotte van de Kant |
“Volg je hart, niet die van de fractievoorzitter en bedenk bij het uitbrengen van je stem wat het beste is voor Montferland”, vertelt fractievoorzitter Karin Straatsma namens Mos voordat de raadsleden hun stem uit gingen brengen op de kandidaat-wethouders. Mos was donderdagavond niet aanwezig vanwege gezondheidsredenen. Via een briefje konden de raadsleden stemmen op vier kandidaten, omdat de raad eerder op de avond had besloten om vier wethouders aan te stellen. Groote en Derksen kregen allebei zestien stemmen, Wolsing en Nijland kregen vijftien stemmen. Met Nijland heeft Montferland nu een wethouder uit Angerlo. Mos kreeg uiteindelijk zes stemmen.

Straatsma geeft aan dat het voor Helder al duidelijk was dat de plannen van tevoren al bedacht waren en dat Helder daar geen deel meer van uitmaakte: “Rob moest weg.” Maandag en dinsdag hebben de gesprekken plaatsgevonden met de kandidaten. Ook Freddy van Dijken van D66 uit kritiek op de procedure. “Vóór maandag was al duidelijk welke partijen er een wethouder zouden leveren”, vertelt Van Dijken. “D66 had ook een kandidaat, een zeer goede kandidaat, dat bleek ook aan de hand van het assessment, het profiel en de gesprekken. Maar het was zinloos, want de keuze was al gemaakt voordat de kandidaat het gesprek had gehad.” Het college heeft nu van de raad de opdracht gekregen om aan de slag te gaan met het raadsakkoord.

Petitie
Voordat de raadsvergadering begon overhandigde inwoner Ina Laarman de petitie samen met andere inwoners aan de burgemeester om Rob Mos als wethouder te behouden. “Het voelt niet goed”, vertelt Laarman donderdagavond. “Het lijkt erop alsof de heer Mos geen schijn van kans heeft om wethouder te blijven.” De petitie heeft er niet voor kunnen zorgen dat Mos in het college kon blijven.

Vijf wethouders
Joost Gerritsen, van de partij Daadkracht, heeft zich op het laatste moment nog aangemeld als wethouder maar kreeg niet genoeg stemmen om een plek in het college in te nemen. Met een amendement probeerde het raadslid om het aantal wethouders van vier naar vijf te brengen, het amendement kreeg steun van onder andere de VVD, Helder en D66, maar werd niet aangenomen.

Foto: LEEV fotografie

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.