Ulft, Nederland
Terug

Vier nieuwe wethouders gekozen in Montferland

f72855ddc1f0e067c0362444173ffb90.jpg

De nieuwe wethouders in Montferland zijn donderdagavond gekozen door de raad. Henk Groote (Lijst Groot Montferland), Ingrid Wolsing (PvdA), Jeanette Derksen (Lokaal Belang Montferland) en Gerard Nijland (CDA) zitten de komende drie jaar in het college, dat betekent ook dat Rob Mos afscheid moet nemen van zijn wethouderspost.

Charlotte van de Kant |
“Volg je hart, niet die van de fractievoorzitter en bedenk bij het uitbrengen van je stem wat het beste is voor Montferland”, vertelt fractievoorzitter Karin Straatsma namens Mos voordat de raadsleden hun stem uit gingen brengen op de kandidaat-wethouders. Mos was donderdagavond niet aanwezig vanwege gezondheidsredenen. Via een briefje konden de raadsleden stemmen op vier kandidaten, omdat de raad eerder op de avond had besloten om vier wethouders aan te stellen. Groote en Derksen kregen allebei zestien stemmen, Wolsing en Nijland kregen vijftien stemmen. Met Nijland heeft Montferland nu een wethouder uit Angerlo. Mos kreeg uiteindelijk zes stemmen.

Straatsma geeft aan dat het voor Helder al duidelijk was dat de plannen van tevoren al bedacht waren en dat Helder daar geen deel meer van uitmaakte: “Rob moest weg.” Maandag en dinsdag hebben de gesprekken plaatsgevonden met de kandidaten. Ook Freddy van Dijken van D66 uit kritiek op de procedure. “Vóór maandag was al duidelijk welke partijen er een wethouder zouden leveren”, vertelt Van Dijken. “D66 had ook een kandidaat, een zeer goede kandidaat, dat bleek ook aan de hand van het assessment, het profiel en de gesprekken. Maar het was zinloos, want de keuze was al gemaakt voordat de kandidaat het gesprek had gehad.” Het college heeft nu van de raad de opdracht gekregen om aan de slag te gaan met het raadsakkoord.

Petitie
Voordat de raadsvergadering begon overhandigde inwoner Ina Laarman de petitie samen met andere inwoners aan de burgemeester om Rob Mos als wethouder te behouden. “Het voelt niet goed”, vertelt Laarman donderdagavond. “Het lijkt erop alsof de heer Mos geen schijn van kans heeft om wethouder te blijven.” De petitie heeft er niet voor kunnen zorgen dat Mos in het college kon blijven.

Vijf wethouders
Joost Gerritsen, van de partij Daadkracht, heeft zich op het laatste moment nog aangemeld als wethouder maar kreeg niet genoeg stemmen om een plek in het college in te nemen. Met een amendement probeerde het raadslid om het aantal wethouders van vier naar vijf te brengen, het amendement kreeg steun van onder andere de VVD, Helder en D66, maar werd niet aangenomen.

Foto: LEEV fotografie

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.