gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland presenteert eerste raadsakkoord in gemeente ooit

193ae4a979d708148afe8760b4ac4fa0

De gemeenteraad van Montferland heeft maandagavond het raadsakkoord gepresenteerd en ondertekend. In het akkoord staan onderwerpen waar de raadsleden de komende drie jaar mee aan de slag gaan. De verschillende fracties hebben hier samen aan gewerkt, waarbij ze ook compromissen hebben moeten sluiten.

Charlotte van de Kant |
“Het ging in hele goede harmonie”, vertelt Karin Straatsma, fractievoorzitter van Helder. “We hadden toch best wel heel veel overeenkomsten. Er zijn een aantal dingen uitgehaald, maar over het algemeen was er veel overeenstemming over het raadsakkoord.” John Teunissen, fractievoorzitter van het CDA, geeft aan trots te zijn op het akkoord. “Het is voor Montferland de allereerste keer dat de politiek met alle partijen in de raad overeenstemming is bereikt wat we de komende drie jaar in dit geval gaan doen”, vertelt de fractievoorzitter. In het akkoord wordt beschreven hoe de acht fracties om zullen gaan met onder andere onderwerpen zoals zorg, burgerparticipatie, gelijke kansen voor kinderen en huisvesting van arbeidsmigranten.

“Wat wij ook vooral hebben ingebracht is toegankelijker zijn voor de inwoners en meedenken", vertelt Straatsma. “Als een inwoner iets vraagt dat je ook een antwoord binnen afzienbare tijd krijgt.” Ook de uitbreiding van het bedrijventerrein in ’s-Heerenberg, een belangrijk onderwerp in de gemeente, komt aan bod. “Het is belangrijk dat we duidelijkheid hebben over de 26 hectare die we gaan ontwikkelen”, vertelt Teunissen. “Op Noord, daar zijn we het allemaal over eens.”

Vervolgstappen
De raad gaat de komende dagen verder praten over vervolgstappen. Tijdens de raadsvergadering op 11 mei zullen er nieuwe wethouders geïnstalleerd worden. “Iedereen die zich kandidaat heeft gesteld is langs de check gegaan”, vertelt Teunissen. “Er is ook gekeken naar of ze in staat zijn om het werk uit te voeren wat van een wethouder wordt gevraagd. Daarna gaan we kijken op welke wijze wij een college kunnen vormen.”

Foto: REGIO8



Lees ook

Gosens0

Duits international Robin Gosens opent speelbos op plek waar zijn droom begon

Twee bomen als doelpalen, een bal aan de voet en urenlang spelen in het bos. Voor Robin Gosens begon daar, boven op de Eltenerberg, zijn liefde voor voetbal en sport. Nu keert de Duitse international terug naar die plek in Elten, niet als voetballer, maar als initiatiefnemer van een natuurspeelplaats voor kinderen.

03 Gemeentehuis Montferland0

Inwoners Montferland verlangen grip op plan arbeidsmigranten: ‘Twintig jaar is een generatie’

Niet tien, maar twintig jaar. Zolang moet de tijdelijke huisvesting van 300 tot 400 arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst blijven om het plan financieel haalbaar te maken voor marktpartijen. Hoewel deze termijn doorgerekend is door adviseurs van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrezen omwonenden dat het begrip van ‘tijdelijke opvang’ dat hieraan gehangen is, een andere werkelijkheid gaat worden.

FlexFlitser

Flexflitser Gaanderen verhuist na twee maanden en duizenden boetes

De flexflitser die sinds eind april aan de Rijksweg in Gaanderen stond is woensdag verplaatst naar de Gaanderenseweg, ongeveer een kilometer verderop in de richting van Doetinchem. Op de vorige locatie registreerde de flitser duizenden snelheidsovertredingen.

FotoGijsBolkCopyrightDeGraafschapMedia

De Graafschap legt 21-jarige verdediger Gijs Bolk vast

De 21-jarige verdediger Gijs Bolk maakt de transfervrije overstap van FC Emmen naar De Graafschap. Hij tekent een contract voor twee seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

dorpsstraat Laag-Keppel10

Werkzaamheden Dorpsstraat Laag-Keppel starten in juli, verkeersproef uitgesteld

De provincie Gelderland gaat tussen 6 en 24 juli werkzaamheden uitvoeren aan de Dorpsstraat in Laag-Keppel. De werkzaamheden zijn geen onderdeel van de verkeersproef met de eenrichtingswegen bij de Dorpsstraat. De proef wordt op een later moment uitgevoerd.

Schermafbeelding 2026-06-17 093533

Brommerrijder gewond na harde botsing achter op auto in Doetinchem

Een jongeman op een brommer is dinsdagavond gewond geraakt bij een aanrijding in Doetinchem. Hij knalde hard achter op een personenauto en schoot met zijn handen door de achterruit heen.