gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland presenteert eerste raadsakkoord in gemeente ooit

193ae4a979d708148afe8760b4ac4fa0

De gemeenteraad van Montferland heeft maandagavond het raadsakkoord gepresenteerd en ondertekend. In het akkoord staan onderwerpen waar de raadsleden de komende drie jaar mee aan de slag gaan. De verschillende fracties hebben hier samen aan gewerkt, waarbij ze ook compromissen hebben moeten sluiten.

Charlotte van de Kant |
“Het ging in hele goede harmonie”, vertelt Karin Straatsma, fractievoorzitter van Helder. “We hadden toch best wel heel veel overeenkomsten. Er zijn een aantal dingen uitgehaald, maar over het algemeen was er veel overeenstemming over het raadsakkoord.” John Teunissen, fractievoorzitter van het CDA, geeft aan trots te zijn op het akkoord. “Het is voor Montferland de allereerste keer dat de politiek met alle partijen in de raad overeenstemming is bereikt wat we de komende drie jaar in dit geval gaan doen”, vertelt de fractievoorzitter. In het akkoord wordt beschreven hoe de acht fracties om zullen gaan met onder andere onderwerpen zoals zorg, burgerparticipatie, gelijke kansen voor kinderen en huisvesting van arbeidsmigranten.

“Wat wij ook vooral hebben ingebracht is toegankelijker zijn voor de inwoners en meedenken", vertelt Straatsma. “Als een inwoner iets vraagt dat je ook een antwoord binnen afzienbare tijd krijgt.” Ook de uitbreiding van het bedrijventerrein in ’s-Heerenberg, een belangrijk onderwerp in de gemeente, komt aan bod. “Het is belangrijk dat we duidelijkheid hebben over de 26 hectare die we gaan ontwikkelen”, vertelt Teunissen. “Op Noord, daar zijn we het allemaal over eens.”

Vervolgstappen
De raad gaat de komende dagen verder praten over vervolgstappen. Tijdens de raadsvergadering op 11 mei zullen er nieuwe wethouders geïnstalleerd worden. “Iedereen die zich kandidaat heeft gesteld is langs de check gegaan”, vertelt Teunissen. “Er is ook gekeken naar of ze in staat zijn om het werk uit te voeren wat van een wethouder wordt gevraagd. Daarna gaan we kijken op welke wijze wij een college kunnen vormen.”

Foto: REGIO8



Lees ook

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.