gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland presenteert eerste raadsakkoord in gemeente ooit

193ae4a979d708148afe8760b4ac4fa0

De gemeenteraad van Montferland heeft maandagavond het raadsakkoord gepresenteerd en ondertekend. In het akkoord staan onderwerpen waar de raadsleden de komende drie jaar mee aan de slag gaan. De verschillende fracties hebben hier samen aan gewerkt, waarbij ze ook compromissen hebben moeten sluiten.

Charlotte van de Kant |
“Het ging in hele goede harmonie”, vertelt Karin Straatsma, fractievoorzitter van Helder. “We hadden toch best wel heel veel overeenkomsten. Er zijn een aantal dingen uitgehaald, maar over het algemeen was er veel overeenstemming over het raadsakkoord.” John Teunissen, fractievoorzitter van het CDA, geeft aan trots te zijn op het akkoord. “Het is voor Montferland de allereerste keer dat de politiek met alle partijen in de raad overeenstemming is bereikt wat we de komende drie jaar in dit geval gaan doen”, vertelt de fractievoorzitter. In het akkoord wordt beschreven hoe de acht fracties om zullen gaan met onder andere onderwerpen zoals zorg, burgerparticipatie, gelijke kansen voor kinderen en huisvesting van arbeidsmigranten.

“Wat wij ook vooral hebben ingebracht is toegankelijker zijn voor de inwoners en meedenken", vertelt Straatsma. “Als een inwoner iets vraagt dat je ook een antwoord binnen afzienbare tijd krijgt.” Ook de uitbreiding van het bedrijventerrein in ’s-Heerenberg, een belangrijk onderwerp in de gemeente, komt aan bod. “Het is belangrijk dat we duidelijkheid hebben over de 26 hectare die we gaan ontwikkelen”, vertelt Teunissen. “Op Noord, daar zijn we het allemaal over eens.”

Vervolgstappen
De raad gaat de komende dagen verder praten over vervolgstappen. Tijdens de raadsvergadering op 11 mei zullen er nieuwe wethouders geïnstalleerd worden. “Iedereen die zich kandidaat heeft gesteld is langs de check gegaan”, vertelt Teunissen. “Er is ook gekeken naar of ze in staat zijn om het werk uit te voeren wat van een wethouder wordt gevraagd. Daarna gaan we kijken op welke wijze wij een college kunnen vormen.”

Foto: REGIO8



Lees ook

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.

1b016bf5-2baf-3dc5-95ee-55288b6deb7d

Christiaan (26) krijgt tbs met dwangverpleging voor doden Lisanne (23)

De 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag veroordeeld voor het doden van de toen 23-jarige Lisanne. Daarvoor krijgt hij geen celstraf, maar tbs met dwangverpleging opgelegd. Volgens de rechter is de man ontoerekeningsvatbaar.

IMG_0213

Nieuwe wethouder Samen voor Berkelland ‘principieel’ uit de gemeente

Samen voor Berkelland gaat na het snelle vertrek van Ton Koenderink op zoek naar een nieuwe wethouder en één ding is zeker: hij of zij is momenteel woonachtig in Berkelland. “We gaan in de eigen kring kijken én, dat is voor ons een principe, de nieuwe wethouder komt uit de gemeente”, zegt fractievoorzitter Bouke Winters van Samen voor Berkelland (SvB).

Hessenbad V2 10

Vrijwilligers Hessenbad in Hoog-Keppel luiden noodklok: 'Moeite om shifts te vullen'

De vrijwilligers van het Hessenbad in Hoog-Keppel luiden de noodklok. Door een flink tekort aan vrijwilligers komt het voortbestaan van het zwembad in het gedrang. Met een oproep hoopt bestuurslid Marije ten Zijthoff dat het bad de komende tijd gewoon open kan met warm weer.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344

Een volgende keer die er niet meer zal komen

COLUMN / Hij kijkt me indringend aan. Steekt de rechterhand uit en stelt zich voor, hetgeen eigenlijk overbodig is. Ik weet wie hij is. En hij blijkt op de hoogte van mijn achtergrond in de sportjournalistiek. Maarre…, wat doet hij hier?

brug lochem

Arbeidsinspectie rondt onderzoek brugdrama Lochem af

Het onderzoek van de Nederlandse Arbeidsinspectie naar het dodelijke brugdrama bij de Nettelhorsterbrug in Lochem is afgerond. Het einddossier is overgedragen aan het Openbaar Ministerie (OM), dat de zaak nog niet inhoudelijk kan beoordelen.