gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland presenteert eerste raadsakkoord in gemeente ooit

193ae4a979d708148afe8760b4ac4fa0

De gemeenteraad van Montferland heeft maandagavond het raadsakkoord gepresenteerd en ondertekend. In het akkoord staan onderwerpen waar de raadsleden de komende drie jaar mee aan de slag gaan. De verschillende fracties hebben hier samen aan gewerkt, waarbij ze ook compromissen hebben moeten sluiten.

Charlotte van de Kant |
“Het ging in hele goede harmonie”, vertelt Karin Straatsma, fractievoorzitter van Helder. “We hadden toch best wel heel veel overeenkomsten. Er zijn een aantal dingen uitgehaald, maar over het algemeen was er veel overeenstemming over het raadsakkoord.” John Teunissen, fractievoorzitter van het CDA, geeft aan trots te zijn op het akkoord. “Het is voor Montferland de allereerste keer dat de politiek met alle partijen in de raad overeenstemming is bereikt wat we de komende drie jaar in dit geval gaan doen”, vertelt de fractievoorzitter. In het akkoord wordt beschreven hoe de acht fracties om zullen gaan met onder andere onderwerpen zoals zorg, burgerparticipatie, gelijke kansen voor kinderen en huisvesting van arbeidsmigranten.

“Wat wij ook vooral hebben ingebracht is toegankelijker zijn voor de inwoners en meedenken", vertelt Straatsma. “Als een inwoner iets vraagt dat je ook een antwoord binnen afzienbare tijd krijgt.” Ook de uitbreiding van het bedrijventerrein in ’s-Heerenberg, een belangrijk onderwerp in de gemeente, komt aan bod. “Het is belangrijk dat we duidelijkheid hebben over de 26 hectare die we gaan ontwikkelen”, vertelt Teunissen. “Op Noord, daar zijn we het allemaal over eens.”

Vervolgstappen
De raad gaat de komende dagen verder praten over vervolgstappen. Tijdens de raadsvergadering op 11 mei zullen er nieuwe wethouders geïnstalleerd worden. “Iedereen die zich kandidaat heeft gesteld is langs de check gegaan”, vertelt Teunissen. “Er is ook gekeken naar of ze in staat zijn om het werk uit te voeren wat van een wethouder wordt gevraagd. Daarna gaan we kijken op welke wijze wij een college kunnen vormen.”

Foto: REGIO8



Lees ook

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.