gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weg tussen Etten en Terborg weer open voor al het verkeer

a02fd79a4c291899ea67f5b7cf581726.jpg

Het was flink afzien voor inwoners, maar de weg tussen Terborg en Etten is vanaf vrijdagmiddag weer open voor al het verkeer. De reconstructie die vorig jaar oktober startte in opdracht van de gemeente Oude IJsselstreek is afgerond.

Jasper Hazelaar |
Naast het aanpakken van het asfalt, dat in slechte staat verkeerde, is ook de inrichting van de Ettensestraat en de Zeddamseweg veranderd. De fietsstroken zijn breder geworden en de maximumsnelheid is verlaagd naar dertig kilometer per uur. Ook is vrachtverkeer niet meer welkom. “Daarnaast is ingezet op meer beheersing van de gevolgen van klimaatverandering”, meldt de gemeente. “Door het infiltratieriool kan regenwater dat normaal naar de rioolwaterzuivering wordt afgevoerd infiltreren in de bodem om verdroging in het gebied tegen te gaan.”

Voor inwoners was het afzien, want de doorgaande weg tussen de twee plaatsen werd op drie verschillende momenten afgesloten. “Ik weet dat voor onze inwoners die deze route dagelijks nemen, maar met name voor de ondernemers en aanwonenden deze reconstructie veel overlast met zich mee heeft gebracht”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Een jaar duurt dan lang.”

Onder de Oude IJssel
Naast het aanpakken van de wegen, is er ook het nodige groen toegevoegd en is de straatverlichting vervanging. In samenwerking met Vitens is gelijk de waterleiding aangepakt, waarbij in februari het meest in het oog springende werk plaatsvond. Toen werd een driehonderd meter lange pijp op 25 meter diepte onder de Oude IJssel geplaatst.

Foto: Oude IJsselstreek

Lees ook

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.