gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weg tussen Etten en Terborg weer open voor al het verkeer

a02fd79a4c291899ea67f5b7cf581726.jpg

Het was flink afzien voor inwoners, maar de weg tussen Terborg en Etten is vanaf vrijdagmiddag weer open voor al het verkeer. De reconstructie die vorig jaar oktober startte in opdracht van de gemeente Oude IJsselstreek is afgerond.

Jasper Hazelaar |
Naast het aanpakken van het asfalt, dat in slechte staat verkeerde, is ook de inrichting van de Ettensestraat en de Zeddamseweg veranderd. De fietsstroken zijn breder geworden en de maximumsnelheid is verlaagd naar dertig kilometer per uur. Ook is vrachtverkeer niet meer welkom. “Daarnaast is ingezet op meer beheersing van de gevolgen van klimaatverandering”, meldt de gemeente. “Door het infiltratieriool kan regenwater dat normaal naar de rioolwaterzuivering wordt afgevoerd infiltreren in de bodem om verdroging in het gebied tegen te gaan.”

Voor inwoners was het afzien, want de doorgaande weg tussen de twee plaatsen werd op drie verschillende momenten afgesloten. “Ik weet dat voor onze inwoners die deze route dagelijks nemen, maar met name voor de ondernemers en aanwonenden deze reconstructie veel overlast met zich mee heeft gebracht”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Een jaar duurt dan lang.”

Onder de Oude IJssel
Naast het aanpakken van de wegen, is er ook het nodige groen toegevoegd en is de straatverlichting vervanging. In samenwerking met Vitens is gelijk de waterleiding aangepakt, waarbij in februari het meest in het oog springende werk plaatsvond. Toen werd een driehonderd meter lange pijp op 25 meter diepte onder de Oude IJssel geplaatst.

Foto: Oude IJsselstreek

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.