gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weg tussen Etten en Terborg weer open voor al het verkeer

a02fd79a4c291899ea67f5b7cf581726.jpg

Het was flink afzien voor inwoners, maar de weg tussen Terborg en Etten is vanaf vrijdagmiddag weer open voor al het verkeer. De reconstructie die vorig jaar oktober startte in opdracht van de gemeente Oude IJsselstreek is afgerond.

Jasper Hazelaar |
Naast het aanpakken van het asfalt, dat in slechte staat verkeerde, is ook de inrichting van de Ettensestraat en de Zeddamseweg veranderd. De fietsstroken zijn breder geworden en de maximumsnelheid is verlaagd naar dertig kilometer per uur. Ook is vrachtverkeer niet meer welkom. “Daarnaast is ingezet op meer beheersing van de gevolgen van klimaatverandering”, meldt de gemeente. “Door het infiltratieriool kan regenwater dat normaal naar de rioolwaterzuivering wordt afgevoerd infiltreren in de bodem om verdroging in het gebied tegen te gaan.”

Voor inwoners was het afzien, want de doorgaande weg tussen de twee plaatsen werd op drie verschillende momenten afgesloten. “Ik weet dat voor onze inwoners die deze route dagelijks nemen, maar met name voor de ondernemers en aanwonenden deze reconstructie veel overlast met zich mee heeft gebracht”, zegt wethouder Ria Ankersmit. “Een jaar duurt dan lang.”

Onder de Oude IJssel
Naast het aanpakken van de wegen, is er ook het nodige groen toegevoegd en is de straatverlichting vervanging. In samenwerking met Vitens is gelijk de waterleiding aangepakt, waarbij in februari het meest in het oog springende werk plaatsvond. Toen werd een driehonderd meter lange pijp op 25 meter diepte onder de Oude IJssel geplaatst.

Foto: Oude IJsselstreek

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.