gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterschap Rijn en IJssel oefent voor rampscenario's

72236d715de2016f02329dac5405f735.jpg

Met een grootschalige crisisoefening bereidt het Waterschap Rijn en IJssel zich voor op mogelijke rampsituaties. De organisatie stond donderdag helemaal in het teken van een situatie met hoog water, want ook in de Achterhoek is het niet zeker dat inwoners de voeten altijd droog houden.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant | Sterre Schout |
“Niet zomaar hoogwater, maar een halve meter hoger dan midden jaren '90 en dat is serieus een probleem”, vertelt plaatsvervangend dijkgraaf Frank Wissink. “En het geval doet zich voor, dat er misschien een dijkdoorbraak is bij Loo. Nogmaals allemaal oefening, het is allemaal in scène gezet. Maar dat betekent besluiten nemen, kijken of je moet evacueren en kijken of je de dijken kan redden.” Tijdens de oefening werden dijken nauwlettend in de gaten gehouden. Aan de hand van berekeningen moesten in het centrale actiecentrum in Doetinchem beslissingen worden gemaakt. Bij de oefening is uitgegaan van een noodsituatie bij de dijk in Loo, waar de IJssel en de Rijn samen komen. “Op dit moment is het zo dat we niet meer kunnen garanderen dat de dijk het houdt, maar dan hebben we het over een waterstand van zeventien meter en hoger”, vertelt Wissink over het geschetste scenario. “Dat is enorm hoog, dat hebben we in de jaren '90 niet meegemaakt.”

Met huidige klimaatverandering en het extreme weer dat daarmee gepaard gaat, wil het Waterschap op alle scenario's voorbereid zijn. Daarom ziet Wissink deze dagen als zeer belangrijk: “Er komen altijd dingen naar voren. Ik heb aan de medewerkers gevraagd allemaal één punt te noemen die de volgende keer beter zouden kunnen, waar ze van geleerd hebben. Dat betekent dat we met tweehonderd medewerkers ook tweehonderd verbeterpunten hebben. Dat zal al een geweldige slag zijn, ik denk dat dat er ook wel in zit."

Waterveiligheid
Vorig jaar werd de provincie Limburg nog getroffen door hoog water, toch voorziet de plaatsvervangend dijkgraaf geen concrete zorgen voor de Achterhoek. “Wij staan daar wel voor paraat, dat mag u wel van ons verwachten”, vertelt Wissink. “Nederland is koploper op het gebied van waterveiligheid. Er is geen delta zo veilig als in Nederland, maar 100 procent veiligheid bestaat niet. We willen daar zo dicht mogelijk bij zitten. Zeker met de klimaatveranderingen is het werken aan de dijken nooit af, daar blijven we aan werken.”

Foto: REGIO8


Lees meer over:

|

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.