gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterschap koelt brug Hoog-Keppel, andere bruggen kunnen hitte aan

519b94872c331792adee2c79b4f88f98.jpg

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft woensdag de brug over de Oude IJssel bij Hoog-Keppel gekoeld met water. Bij de brug in buurdorp Laag-Keppel en verderop langs de rivier in Terborg hoeven geen extra maatregelen worden getroffen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Waar eerder meerdere ophaalbruggen in het gebied van het waterschap gekoeld moesten worden tijdens tropische dagen, is dat nu bijna niet meer aan de orde. Onder andere de bruggen in Terborg en Laag-Keppel kunnen de hitte nu aan. Dit komt door een grote onderhoudsbeurt van het waterschap. Ook de brug in Hoog-Keppel is vervangen, maar door de hoge temperaturen van de laatste dagen moet er bij deze brug toch gekoeld worden om klemmen tegen te gaan.

Alle bruggen over de Oude IJssel werden tot vorig jaar zomer bij extreme hitte gekoeld. Zo stonden tijdens de warme zomer van 2022 verkeersregelaars op de bruggen met waterslangen. Tot voor kort zaten er onderdelen in de brug die bij hitte gingen uitzetten. Hierdoor konden de bruggen niet meer open en dicht.

Vanaf het begin van dit jaar zijn de bruggen over de Oude IJssel aangepakt. Aan het begin van de onderhoudsslag gaf heemraad Floor Wissing aan dat de bruggen er weer decennia lang tegenaan kunnen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Kijk hier het item over het koelen van de brug uit 2022.

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.