gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vriese wil met EP doorbreken als soloartiest

acac754d6a3e1059ad277700886740f4

Als coverzangeres heeft Sandra Vriese veel feesttenten in de Achterhoek gezien, maar nu kiest ze voor een nieuwe route met haar allereerste eigen EP 'Won't Stop'. In haar thuisstudio in Hummelo legt ze de laatste hand aan haar nummers, waarmee ze hoopt op een definitieve doorbraak als solozangeres.

Jasper Hazelaar |
“Het is nu écht serieus”, zegt Vriese over haar stap in het diepe met haar eigen EP. “Mijn naam als zangeres is al wel bekend, maar daar zat vaak het label coverzangers aan. Mijn taak is om te laten horen dat ik nu mijn eigen nummers heb en dat ik die kant op ga.” Ze omschrijft haar plaat als een combinatie van soul- en rockmuziek. “Het is wat steviger, maar de soul komt erin door bijvoorbeeld blazerspartijen en het koorwerk”, aldus Vriese, die zelf de arrangementen schreef voor de muzikanten. “Ik ben geen drummer en geen rockgitarist, maar ik had wel de ideeën in mijn hoofd. Die heb ik uitgewerkt zodat de muzikanten een beter beeld krijgen van de stijl die ik wil laten horen.”

Voor Vriese is de EP een nieuwe start. In mei 2018 werd ze nog geopereerd aan een grote cyste op haar stembanden, waarna ze bij het Complete Vocal Institute in Kopenhagen opnieuw is opgetraind als zangeres. “Toen kwam ik op het punt dat ik dacht, gaat dit wel goed komen? Toen zei een docent tegen mij: 'als wij mensen met een verlamde stemband kunnen leren zingen, kunnen we jou ook helpen'. Zij wisten precies wat er bij het herstel kwam kijken en hoe je dat aan moest pakken. Zij hebben mij er enorm doorheen geholpen en mij de zangeres gemaakt die ik nu ben.”

Releaseparty
Nu haar stem is hersteld, hoopt Vriese met een crowdfunding de komende tijd zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen om de release groots aan te pakken. In september komt de eerste single 'Won't Stop' uit, waarna begin volgend jaar de EP-release volgt met een liveshow in Willemeen in Arnhem. Voor Vriese kan die dag niet snel genoeg komen: “Ik weet gewoon nu al dat dat iets is waar ik onwijs trots op ga zijn.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.