gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vriendengroep wint eigen studentenhuis mét huisfeestje op Zwarte Cross

ee92c395d9e34d32364984e2d45e8545.jpg

Er verblijft één vriendengroep op de camping van de Zwarte Cross dit jaar die écht geluk heeft. Ze wonnen een eigen studentenhuis op het stadsplein van het festival. Hierin viert de groep hun eigen huisfeest in 't Høkske, de naam van hun keet.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik denk dat we heel veel geluk hebben gehad. We hebben ons aangemeld via Facebook voor een wedstrijd om een eigen huisfeest van vier dagen te mogen organiseren op de Zwarte Cross," zegt Tim Berends namens de groep. Het studentenhuis op de Cross is een nieuw podium dit jaar en is echt ingericht als studentenhuis, compleet met een vieze keuken, ordinair gekrabbel op de muur en een schoonmaakrooster met verschillende namen.

De groep heeft nu wel 't Høkske als studentenhuis op het festival, maar of ze zelf ook gestudeerd hebben? Berends: "Haha, daar ging het mis bij mij, dat heb ik niet gedaan." Zijn kameraad Bastiaan Borgijink vult aan: "Ja, en ik zit in de tuinbouw. We zijn eigenlijk een keet. We zien dit studentenhuis dan ook meer als keet."

De vriendengroep heeft echter geen verantwoordelijkheden op 'hun' huisfeest. Sterker nog, zo heel vaak komen ze er niet. "Heel eerlijk, we zijn er nu één keer geweest. Om stickers te plakken. De organisatie vroeg al of we meer stickers van onze keet mee wilden nemen. Daar hebben we er nog een kleine tienduizend van in onze tent liggen. Maar vanavond gaan we sowieso eerst de kop eraf zuipen op ons eigen huisfeest."

Lees ook

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.