Ulft, Nederland
Terug

Voorbereidingen Vuurfestival Meddo bezig

2ddbfaa04c22c6de516475d44c5ac2a1.jpg
Redactie REGIO8 |
“Echt heel veel”, zegt Roy Heesen van het Vuurfestival als hem gevraagd wordt hoeveel hout er opgehaald en gebracht is. “Ik durf het niet te zeggen. Afgelopen zaterdag hebben we het toevallig een beetje in de gaten gehouden. Toen kwamen er zestig wagens op een dag. Dat is wel echt extreem veel en zal niet alle zaterdag lukken, meestal komen er tussen de dertig en vijftig gemiddeld zo’n beetje.” Al dat hout levert dit jaar een stapel hout op van zo’n achttien tot twintig meter, ongeveer even hoog als vorig jaar.

Dat er momenteel code oranje heerst in de Achterhoek vanwege de droogte maakt Heesen niet bang. “In het verleden hebben we ook al een keer te maken gehad met code rood. En wat dan heel erg van belang is te kijken van hoe staat de wind en dan moet je extra voorzorgsmaatregelen treffen. Dat je hem later aansteekt als er dauw op de velden ligt. Het is heel erg afhankelijk van de omstandigheden, maar in principe komt het niet gauw in gevaar." Het Vuurfestival vindt plaats op zaterdag 15 en Eerste Paasdag zondag 16 april, op zondagavond wordt het paasvuur ontstoken.
Foto: Vuurfestival Meddo

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-11 at 17.27.16.jpeg

Aanrijding Dijkstraat/Driessenshof in Aalten: één gewonde

Twee automobilisten veroorzaakten woensdagmiddag een aanrijding in Aalten op de kruising van de Dijkstraat met de Driessenshof. Eén inzittende raakte daarbij gewond.

Lasergun0.png

Politie Oost-Nederland wijst N319 aan als projectweg na groot aantal ongevallen

De politie Oost-Nederland heeft de N319 tussen Warnsveld en Kotten in de Achterhoek bestempeld als een zogenaamde ‘Projectweg’ en gaat hier de komende tijd meer controleren, zoals langs de Zutphenseweg bij Vorden. Dit betekent dat deze weg een stuk meer verkeersongevallen heeft dan soortgelijke wegen, en dit komt door meerdere factoren.

Sporthal de Kamp Hengelo

Verduurzaamde Hengelose sporthal geopend: ‘Bouw je dit nieuw, ben je 15 miljoen euro kwijt’

De gemeente Bronckhorst wil in 2030 energieneutraal zijn. Met de verduurzaming van sporthal de Kamp in Hengelo is een nieuwe stap in die ambitie gezet. Met energielabel A+++ op zak moet het complex uit de jaren 70 nog zeker twintig jaar mee.

FransBauer0.png

Van Koningsweekend tot concert op De Vijverberg: volle evenementenagenda in Doetinchem

Muziek vanaf de kade langs de Oude IJssel, foodtrucks aan het water en een stadionconcert op De Vijverberg: Doetinchem maakt zich op voor een nieuw jaar vol evenementen. De stadsgemeente wil daarbij niet alleen vernieuwen, maar ook bijvoorbeeld het vertrouwde en feestelijke gevoel van het Koningsweekend van vorig jaar opnieuw laten herleven. Daarnaast verschijnen er sommige evenementen in een nieuw jasje.

Zwembad30.jpg

Zwembad(en) Berkelland wordt onderwerp van verkiezingsstrijd

ANALYSE | De jarenlange discussie over één, twee of zelfs vijf zwembaden wordt in Berkelland over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart getild. Maar daarmee is voor een deel van de zittende raadsleden de kous niet af: het wordt een verkiezingsitem!

Politie handboeien 4.JPG

'Gevoelloos monster' Mark S. uit Borculo hoort jarenlange celstraf en tbs tegen zich eisen

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een straf van 12 jaar cel en tbs met dwang voor Mark S., de 32-jarige man uit Borculo die verdacht wordt van grootschalige en jarenlange sextortion van jonge vrouwen. De officier van justitie stelde de eis op de vierde dag van de rechtszaak in Groningen.