Ulft, Netherlands

Voor de derde keer herdenkingsmonument in Doetinchem geplunderd: "Wij zijn er kapot van!"

Foto: Faye de Canne
Op de plek aan de Ellegoorsestraat in Doetinchem, waar in november 2021 de 22-jarige Nick een fataal auto-ongeluk had, is voor de derde keer het herdenkingsmonument geplunderd. De nabestaanden zijn diep geschokt.
Viggo Zweverink | 11 maart 2024 16:33 | Aangepast op 11 maart 2024 16:33
“Wij zijn er echt kapot van”, aldus Faye de Canne, de zus van Nick. “Waarom wij? Waarom weer ons plekje?”. De nabestaande werd zondag ingelicht door een vriendin dat er wat zou missen bij de gedenkplek. “Ik ben er meteen heengereden", schetst Faye. “Toen zag ik dat de herdenksteen mistte.” Het is niet voor het eerst dat er iets is weggehaald bij de plek waar Nick in 2021 een fataal ongeluk had. Eerder werden er foto’s en kandelaren gestolen “De plek is al twee keer eerder geplunderd”, laat Faye weten. “Daarom hebben wij een gedenksteen geplaatst zodat die niet weggehaald kon worden." Dat is nu tot schrik van de nabestaanden alsnog gebeurd.

De familie heeft een geldige vergunning voor het monument en de gemeente Doetinchem is dan ook niet betrokken bij het verdwijnen. “Zij vertelden ons ook dat zij dit niet hebben gedaan, we worden ook nog teruggebeld door de politie”, schetst Faye die aangeeft dat ze aangifte willen doen. “Maar we willen vooral de steen gewoon terug.”

Lees ook

Politie ingezet bij dreigende situatie in centrum Doetinchem

De politie heeft woensdagmiddag met meerdere eenheden ingegrepen bij een dreigende situatie waarbij ...

Europabrug in Doetinchem deels afgesloten vanwege opknapbeurt

De Europabrug, gelegen op de Europaweg in Doetinchem, wordt een week lang onder handen genomen. De b...

Nieuwe eigenaar voor 'MediaMarkt-complex' en parkeergarage Doetinchem

Het voormalige MediaMarkt-pand en de parkeergarage aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinche...

Stadsboerin Doetinchem en Laborijn hopen op verbinding door internationale lunch

Verbinden door een bijzondere lunch met gerechten uit verschillende landen. Stadsboerin Doetinchem e...

Tunnel Winnipegstraat in Doetinchem blijft voor voetgangers

De tunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem blijft een voetgangerstunnel. Di...

Fietser van fiets geslagen nabij station Doetinchem

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt nadat hij door een andere fietser van zijn tweewieler we...