Ulft, Nederland
Terug

Voetbalvelden mogelijk naar de Slingeplas

aa07beb10fb3cc8025840cb7db4b08a3.jpg

De gemeente Aalten omarmt het idee van recreatieondernemer Hendrik-Jan Mensink om de voetbalvereniging Bredevoort aan de andere kant van de Slingeplas te huisvesten, zodat er op de huidige plek van de voetbalvelden ruimte komt voor woningbouw. Ook moet de oude gracht weer bloot worden gelegd.

Redactie REGIO8 |
Mensink, eigenaar van vakantiepark De Twee Bruggen en sinds 1 januari exploitant van de naastgelegen Slingeplas, ziet in de recreatieplas het vliegwiel voor een plan 'als oplossing voor meerdere problemen in Bredevoort.' "We moeten kijken of we dingen kunnen combineren waardoor er mooie faciliteiten ontstaan", aldus Mensink. Het idee is dat de bezoekers van de Slingeplas, onder wie ook vakantiegasten van De Twee Bruggen, in de zomer gebruik kunnen maken van de kleedkamers en de kantine van de voetbalvereniging. Door de verhuizing van sv Bredevoort kan op die huidige plek aan de vraag naar woningen voor jongeren worden voldaan. "En de gracht die er tot 1937 lag, willen we weer laten zien als onderdeel van de cultuurhistorie van Bredevoort", zegt Mensink.

"Er is draagvlak voor het plan en we willen onderzoeken of het financieel haalbaar en realiseerbaar is", reageert wethouder Ted Kok. Hij is blij dat Aalten de Slingeplas van Leisurelands heeft overgenomen en de exploitatie bij Mensink heeft neergelegd. "Het blijkt nu wel dat het voor het stadje Bredevoort een superdeal is geweest." Mensink heeft de diverse belangenverenigingen en omwonenden van de Slingeplas al ingelicht. Op woensdag 14 juli is er een informatieavond voor belangstellenden in het Grachtenhuys in Bredevoort.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.