gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voetballer Gosens schenkt fietsen aan vluchtelingen in thuisstad

b296a8057b9b8a0a2de03f73b01515cf

Duits international en Internazionale-voetballer Robin Gosens heeft fietsen geregeld voor jonge vluchtelingen in zijn thuisplaats Emmerik. Het idee is dat de tweewielers de kinderen meer vrijheid geven na hun aankomst.

Jasper Hazelaar |
De schenking komt vanuit een stichting die de voormalig Heracles Almelo-voetballer is gestart:, ‘It’s Worth Dreaming’. In totaal zijn zeventien fietsen beschikbaar gesteld voor kinderen en jongeren uit Irak, Afghanisaten, Syrië en Ghana. “De stichting wil kinderen en jongeren nieuwe perspectieven bieden en de randvoorwaarden scheppen zodat zij hun dromen kunnen waarmaken”, aldus Gosens, die ook de Nederlandse nationaliteit heeft. “En wat is daar in Emmerik beter geschikt voor dan je eigen fiets?”

De gemeente Emmerik juicht het initiatief toe, ook omdat de kinderen soms lange afstanden moeten afleggen. “We weten uit ervaring dat het vaak de zogenaamd kleine dingen zijn die de aankomst een stuk makkelijker maken: het kan een behulpzame buurvrouw zijn, een toegewijde leraar of zelfs je eigen fiets”, geeft Vera Artz, hoofd van de afdeling integratie bij Emmerik, aan. “In het begin is dat van onschatbare waarde om je te oriënteren en vervolgens de volgende stappen te kunnen zetten.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein

Foto: Gemeente Emmerik
1cec5739bc89269db4204af66db92597

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.