gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Visser wint schaatsmarathon in Winterswijk, De Gier geniet van Achterhoek

0a6d298a1069e1164e9027ae277488df.jpg

De eerste schaatsmarathon op natuurijs die dinsdagavond in Winterswijk plaatsvond is bij de mannen gewonnen door Harm Visser. Bij de vrouwen kwam Marijke Groenewoud voor de ogen van ongeveer tweeduizend toeschouwers als eerste over de streep.

Jasper Hazelaar |
Visser, die rijdt voor de ploeg Jumbo-Visma, was de snelste in de sprint uit een kopgroen van tien schaatsers. De tweede plek ging naar Christian Haasjes, Peter Michael uit Nieuw-Zeeland greep het brons. Jorrit Bergsma, één van de bekendste rijders die aan de start stond bij de mannen, werd zevende. Casper de Gier uit Laag-Keppel kon geen potten breken, maar genoot van het rijden in zijn Achterhoek. "Dit is mijn eerste marathonwedstrijd op Achterhoeks ijs. Echt geweldig", reageert hij bij Omroep Gelderland. "Ze hebben het hier machtig mooi voor mekaar.”

Bij de vrouwen werd Marijke Groenewoud de winnaar, voor Esther Kiel en Lianne van Loon. Voor de Winterswijkse IJsvereniging was dit de eerste keer dat zij de primeur hadden met de eerste marathon op natuurijs, nadat ze in 2020 een nieuwe baan kregen. In de toekomst hoopt de organisatie vaker mee te doen in de race.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.