gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vernieuwing van verpauperd 's-Heerenberg Oost dichterbij

76fc34d5050487849fe610419a390895

Na een periode van opknappen en inrichten is woensdagavond Trefpunt de Bongerd in 's-Heerenberg feestelijk geopend door burgemeester Harry de Vries. In het Trefpunt kunnen inwoners hun vragen, zorgen en ideeën kwijt over 's-Heerenberg Oost.

Charlotte van de Kant |
“Het trefpunt is natuurlijk een start, het is het eerste teken van leven voor deze wijk waar we veel willen gaan opknappen”, vertelt De Vries. “Het is een prachtige wijk, maar het is de laatste jaren verpauperd en dat is jammer. Vroeger was het winkelcentrum een levend gebeuren en dat is nu niet meer zo. Het trefpunt wordt de ontmoetingsplek en met ontmoetingen beginnen mooie dingen.” Het trefpunt is samen met inwoners opgezet. “Mensen zitten echt te wachten op een centrum waar ze informatie kunnen krijgen en waar ze elkaar kunnen ontmoeten”, vertelt inwoner Wilfried Linssen, voormalig CDA-raadslid. “Het is heel mooi dat drie organisaties: de gemeente, Plavei en Welcom hun best gedaan hebben om hier een trefpunt te maken. En er is behoorlijke belangstelling, dus de start is al heel goed.”

Naast de spreekuren waarbij inwoners kunnen overleggen met onder andere werknemers van de gemeente, Plavei en Welcom, worden er ook andere activiteiten in het trefpunt georganiseerd. “Er zijn al een paar dingen, zoals een Repair Café en ik hoorde net al iets over een breicafé”, vertelt inwoner Ina Laarman, die ook heeft geholpen met het opzetten en inrichten van het trefpunt. “Dus kom alsjeblieft als je ideeën hebt!” Volgens De Vries is het trefpunt precies wat de wijk nu nodig heeft om tot bloei te komen. “Daarom ben ik zo blij dat dit nu is opgepakt. De volgende stap ligt nu bij de gemeente.”

Foto: REGIO8


Lees ook

IMG_1318

Laatbloeier Van Zijl klaar voor volgende stap bij De Graafschap

Het komt niet vaak voor dat De Graafschap transfersommen betaalt voor nieuwe spelers. Voor de 21-jarige Bjorn van Zijl deed de club dat wel. De Superboeren maakten enkele tonnen over aan VVV Venlo voor de aanvaller, die tot twee seizoenen geleden nog in de vijfde klasse van het amateurvoetbal actief was. “Het is allemaal heel snel gegaan. Ik leef de droom op dit moment.”

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.