gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkeerslichten N18 bij de Radstake maken plaats voor viaduct

3325eaa50bf33fbab654792a077272f2

De verkeerssituatie in en rondom Varsseveld gaat flink op de schop. Eén van de belangrijkste doelen is de verkeersveiligheid op de N18, de Twenteroute, verbeteren. De kruising bij de Radstake is voor Rijkswaterstaat een zorgenkindje, vandaar dat zij bij de gemeente Oude IJsselstreek aanklopten.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is één van de gevaarlijkste kruisingen van de N18, samen met de kruising met de Lichtenvoordseweg. Op die tweede wilde Rijkswaterstaat verkeerslichten plaatsen”, zegt wethouder Ria Ankersmit. Op de kruising bij de Radstake staan al verkeerlichten. In overleg is er tot een gezamenlijke oplossing gekomen. Ankersmit: “Er komt een viaduct bij de Radstake. Vanaf de Lichtenvoordseweg kun je dadelijk niet meer de N18 op. Al het verkeer willen we via een extra parallelweg naar de kruising bij de Radstake leiden.”

"Hierdoor heb je vanaf Varsseveld eigenlijk nog alleen maar een afslag naar Aalten. Verder verwijnen de kruisingen en kun je dus doorrijden tot Harreveld en Lichtenvoorde", zegt de wethouder. Dit komt de verkeersveiligheid én de reistijd ten goede.

De plannen stoppen niet bij de kruisingen. Ook fietsers moeten de komende jaren profiteren. Varsseveld wordt onderdeel van een snelle fietsverbinding tussen Doetinchem en Groenlo. Een deel van het pad ligt er al, maar er ontbreken nog stukken. “Die gaten vullen we de komende jaren op. Zo ontstaat er een veilige en snelle route voor fietsers, ook langs de N18”, zegt Ankersmit. De verwachting is dat het hele traject in 2028 af is.

Station wordt OV-hub
Station Varsseveld krijgt een flinke metamorfose. Het moet veranderen in een zogenaamde OV-hub: meer dan alleen trein en bus. Reizigers kunnen er straks ook gebruikmaken van deelfietsen, deelauto’s en pakketkluizen. “Zo wordt het station een herkenbaar knooppunt in de regio”, legt de wethouder uit.

Een toevoeging is de komst van een snelle buslijn naar Enschede vanaf januari 2026. Die gaat vanuit Varsseveld rijden en krijgt bij de hub eigen voorzieningen, zoals rust- en sanitaire ruimtes voor chauffeurs. Daarmee moet het openbaar vervoer in de Achterhoek aantrekkelijker worden, vooral voor forenzen en studenten. “De maakindustrie in Varsseveld groeit ontzettend. We willen het makkelijker maken om hier te komen”, zegt Ankersmit.

Uitvoering spannend
De uitvoering is een ingewikkelde puzzel. Gemeente, provincie, Rijkswaterstaat, de regio en vervoerder Arriva zitten allemaal aan tafel. Volgens Ankersmit is de stemming positief: “Er is jarenlang over gepraat, maar nu gaan we echt richting uitvoering. In 2028 moeten het viaduct, de snelfietsroute en de OV-hub klaar zijn.” Er is nog wel een slag om de arm. Bezwaren op het plaatsen van het viaduct kunnen voor vertraging zorgen.

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.