gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verdienstelijk verlies De Graafschap bij PSV

da8451ae06bc9541f3455b6cea829930.jpg

De Graafschap heeft zondag een verdienstelijke nederlaag geleden tegen PSV. De Superboeren waren lang dichtbij een stunt, maar verloren uiteindelijk met 2-1 van de titelkandidaat.

Redactie REGIO8 |

De Graafschap speelde met lef en durfde ook te aanvallen. PSV leek verrast, maar kreeg wel de eerste kansen van de wedstrijd. Hirving Lozano schampte na een kwartier de paal en Luuk de Jong schoot in het zijnet. De Superboeren hielden stand en werden in de omschakeling zelf steeds gevaarlijker. Een panklare voorzet van Leeroy Owusu zorgde ervoor dat Delano Burgzorg binnen het half uur de 0-1 tegen de touwen kon koppen. De voorsprong van De Graafschap schudde PSV wakker. De thuisploeg trof nog de lat via Denzel Dumfries, maar aan de andere kant liet Fabian Serrarens een enorme kans op 0-2 liggen.

Na rust begon PSV dreigend en kreeg het een stortvloed aan kansen. Spits De Jong schoot op de voeten van Nigel Bertrams en Pablo Rosario vuurde naast. De Graafschap bleef overeind, maar kwam zelden van de eigen goal af. Na een overtreding van Serrarens ging de bal in de 65e minuut op de stip. Steven Bergwijn faalde niet en schoot PSV op gelijke hoogte. De Eindhovenaren drukten aan en kwamen via De Jong ook langszij. Zo’n twintig minuten voor tijd tikte de Achterhoeker de 2-1 tegen de touwen. De Graafschap ging op jacht naar de gelijkmaker, maar die kwam er in de slotfase niet meer.

Door deze nipte nederlaag blijft De Graafschap op de zestiende plaats staan in de eredivisie, met nog vier speelronden te gaan. Volgende week spelen de Doetinchemmers in Venlo tegen VVV.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.