gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Dijken lijsttrekker voor D66 Montferland

3f7daef90a79e981c7807b105a7d1321.jpg

Freddy van Dijken is de nieuwe lijsttrekker van D66 Montferland. Van Dijken was de afgelopen vier jaar fractievoorzitter van de partij en is de nieuwe lijsttrekker bij de aankomende gemeenteraadsverkiezingen.

Redactie REGIO8 |
"De afgelopen periode is geen makkelijke geweest, ik heb mijn nek durven uitsteken", aldus Van Dijken, opvolger van Ruth Mijnen die bij de vorige verkiezingen lijstrekker voor D66 was. "Ik had wel verwacht dat ik als lijsttrekker gekozen zou worden." De nieuwe lijsttrekker diende onlangs een motie van treurnis in tegen burgemeester Peter de Baat en hoopt de bestuurscultuur binnen de gemeenteraad van Montferland een structureel aandachtspunt te maken. "We willen verder in de coalitie, want die positie kan voor ons het verschil maken", vertelt Van Dijken, die hoopt dat D66 Montferland gaat groeien: "Ik hoop dat de fractie groter gaat worden, met meer raadsleden", aldus de nieuwe lijsttrekker. "Ik denk dat drie tot vier zetels haalbaar moet zijn voor D66."

Van Dijken is unaniem gekozen door de leden van D66: "Het was even spannend of iedereen achter mij zou staan." Volgens de nieuwe lijsttrekker heeft zijn partij een belangrijke rol gespeeld in de coalitie. "We hebben als raad pittige dossiers doorgeworsteld", vertelt Van Dijken. "De raad is niet meer bang om keuzes te maken, daarin zijn wij leidend geweest." De volgende stap voor de nieuwe lijsttrekker is het samenstellen van het verkiezingsprogramma en de kandidatenlijst: "We gaan verder met dingen die we de afgelopen tijd hebben aangekaart en aan de slag met onderwerpen waar we ons sterk voor willen maken."

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.