gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Dijken lijsttrekker voor D66 Montferland

3f7daef90a79e981c7807b105a7d1321.jpg

Freddy van Dijken is de nieuwe lijsttrekker van D66 Montferland. Van Dijken was de afgelopen vier jaar fractievoorzitter van de partij en is de nieuwe lijsttrekker bij de aankomende gemeenteraadsverkiezingen.

Redactie REGIO8 |
"De afgelopen periode is geen makkelijke geweest, ik heb mijn nek durven uitsteken", aldus Van Dijken, opvolger van Ruth Mijnen die bij de vorige verkiezingen lijstrekker voor D66 was. "Ik had wel verwacht dat ik als lijsttrekker gekozen zou worden." De nieuwe lijsttrekker diende onlangs een motie van treurnis in tegen burgemeester Peter de Baat en hoopt de bestuurscultuur binnen de gemeenteraad van Montferland een structureel aandachtspunt te maken. "We willen verder in de coalitie, want die positie kan voor ons het verschil maken", vertelt Van Dijken, die hoopt dat D66 Montferland gaat groeien: "Ik hoop dat de fractie groter gaat worden, met meer raadsleden", aldus de nieuwe lijsttrekker. "Ik denk dat drie tot vier zetels haalbaar moet zijn voor D66."

Van Dijken is unaniem gekozen door de leden van D66: "Het was even spannend of iedereen achter mij zou staan." Volgens de nieuwe lijsttrekker heeft zijn partij een belangrijke rol gespeeld in de coalitie. "We hebben als raad pittige dossiers doorgeworsteld", vertelt Van Dijken. "De raad is niet meer bang om keuzes te maken, daarin zijn wij leidend geweest." De volgende stap voor de nieuwe lijsttrekker is het samenstellen van het verkiezingsprogramma en de kandidatenlijst: "We gaan verder met dingen die we de afgelopen tijd hebben aangekaart en aan de slag met onderwerpen waar we ons sterk voor willen maken."

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.