gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Dijk wordt eenpitter in Berkelland, maar niet vanwege politieke rel

c8b3fdce827f1cd58faf975519bb42f7

De onrust in de Berkellandse politiek duurt voort. Raadslid Ingrid van Dijk stapt ook uit de fractie van Gemeente Belangen (GB), waarmee die partij verdwijnt uit de gemeenteraad in de plattelandsgemeente. Vorige week splitste Rudi van de Esschert zich al af.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik meen dat ik zelfstandig een betere koers kan varen om de belangen van mijn kiezers te behartigen”, noemt Van Dijk als reden om de partij te verlaten. Het lijkt lastig om de stap los te zien van het ontslaan van drie wethouders. Dat gebeurde na de publicatie van een rapport, waarin een oud-wethouder en huidig D66-raadslid van grensoverschrijdend gedrag werd beticht. De drie wethouders gingen staan voor de ambtelijke organisatie en wilden niet verder met de oud-wethouder. Dit tot grote onvrede van een meerderheid van de raad. De drie werden ontslagen, na een motie van D66, VVD, GB, OBL en BBB.

Volgens Van Dijk heeft haar stap niks te maken met die bijzondere raadsvergadering, inmiddels enkele weken geleden. “Ik heb met GB die motie gesteund, en sta daar nog steeds achter. Die ging over het veroordelen van raadsleden, dat vind ik niet acceptabel”, verklaart het raadslid, die wil benadrukken dat ze ook voor de ambtelijke organisatie van Berkelland staan. “De medewerkers steunen we volledig en we zijn voor veiligheid op de werkvloer. Dat heeft elke fractie uitgesproken.”

Einde aan Gemeente Belangen?
Van Dijk start een nieuwe partij: Lokaal Berkelland. Daarmee verdwijnt Gemeente Belangen na bijna twintig jaar uit de Berkellandse gemeenteraad. In 2005 kwam de partij, toen een fusie van lokale partijen uit Borculo, Neede en Eibergen, met drie zetels binnen. Bij de verkiezingen in 2014 en 2018 behaalde Gemeente Belangen met vijf zetels het beste resultaat. In 2022 verloor de partij drie zetels. De twee overgebleven zetels, zijn nu dus in handen van eenpitters.

Ledenvergadering
Gemeente Belangen zelf wil op dit moment niet reageren op de ontstane situatie, laat voorzitter Diana Kuenen weten. De lokale partij heeft op maandagavond 15 juli een ledenvergadering. Daarna wil Gemeente Belangen naar buiten treden met meer informatie over de toekomst.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.