gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Agt mist taxi en presentatie proefschrift

02eedfb2dfb50d97c5fa4e494c0e7c27.jpg

Oud-premier Dries van Agt heeft vrijdag tevergeefs of zijn taxirit gewacht, waardoor hij niet aanwezig kon zijn bij de presentatie van het proefschrift van de 84-jarige Harry Broshuis uit Groenlo over schrijver en columnist Godfried Bomans. Broshuis had de oud-premier persoonlijk uitgenodigd voor zijn presentatie op de Radboud Universiteit in Nijmegen, maar gaat nu zijn proefschrift persoonlijk aan de oud-premier overhandigen.

Redactie REGIO8 |
“Hij belde Harry zondagavond laat op”, vertelt zijn vrouw Annie Broshuis. “Zijn taxichauffeur was de afspraak vergeten en was op vakantie in het buitenland. Hij was er zó graag bij geweest.” Broshuis heeft af en toe nog contact met de oud-premier en hoopte dat hij er afgelopen vrijdag bij kon zijn. “Hij is een groot Bomans-liefhebber en zelf ook een begenadigd spreker”, aldus Harry Broshuis. “Ik ga het proefschrift binnenkort persoonlijk overhandigen aan Van Agt.”

Broshuis promoveerde vrijdag als één van de oudste promovendi van ons land aan de Radboud Universiteit. Elf jaar geleden begon hij aan het schrijven van zijn proefschrift en werkte sindsdien bijna iedere dag op zijn werkkamer in Groenlo. Het wetenschappelijk onderzoek van Broshuis was gericht op de vraag of Bomans aan het eind van zijn leven nog praktiserend katholiek was. Met de goedkeuring van zijn proefschrift voltooide Broshuis zijn levenswerk.

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden