gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse kerstmarkt zet mantelzorger centraal

2097131c143a3a7fb585339410823802.jpg

Met een kerstmarkt in de DRU Cultuurfabriek in Ulft zette Oude IJsselstreek mantelzorgers uit de gemeente dinsdag in het zonnetje. Als blijk van waardering kregen zij op de markt waardebonnen waarmee ze bij lokale ondernemers een cadeau mogen uitzoeken.

Redactie REGIO8 |

"In het hele jaar zijn ze druk met de zorg voor hun naasten en daarbij worden ze soms zelf ook zwaar belast'', zegt wethouder Bert Kuster van Oude IJsselstreek. "Het is goed als deze mantelzorgers af en toe ontspannen." Volgens Kuster is de kerstmarkt niet alleen gestart om ze te waarderen, maar ook om ze een leuke middag te bezorgen. Janny Leijzer was een van de ruim tweehonderd aanwezige mantelzorgers in de DRU Cultuurfabriek. Ze zorgt voor haar man die de ziekte van Crohn heeft en lijdt aan dementie. Leijzer verzorgt hem de hele dag en daardoor is er weinig gelegenheid voor dit soort verwenmomenten: "Ik wil dat ook niet zo veel. Dan mist hij mij toch weer. Dit is voor mij dus erg bijzonder."

Volgens Kuster worden er veel onderzoeken gedaan over hoeveel mantelzorgers er zijn, maar geven die niet goed weer wat nu eigenlijk de zwaarte is van de mantelzorg. De zorg kan verschillen van één keer in de week tot elke dag. "Er zijn heel veel mensen die wel iets doen voor een ander en dat is allemaal mantelzorg", aldus Kuster. "Het is dus heel erg moeilijk te zeggen van: Is dat genoeg of is het dat te weinig? Belangrijk is dat er inwoners zijn en blijven die iets willen doen voor een ander en daar zetten we ons voor in."

Foto: REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.