gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Uitbraak buikgriep in Slingeland Ziekenhuis

5430019429d8c6d662871bd32ab24409

Door een uitbraak van het norovirus stelt het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem de komende week geplande operaties en behandelingen uit en is er een tijdelijke opnamestop afgekondigd voor verpleegafdeling N2. Het ziekenhuis heeft de hygiëneregels aangescherpt en de betreffende patiënten worden geïsoleerd verpleegd.

Davie Klein Gunnewiek |
“Bij enkele patiënten en medewerkers is het virus vastgesteld”, laat het Slingeland Ziekenhuis in een verklaring weten. “Daarnaast zijn een aantal patiënten verdacht van het hebben van het norovirus.” Het norovirus geeft een ontsteking van de darmen en is erg besmettelijk. Het wordt ook wel ‘buikgriep’ genoemd. Het virus zit in de ontlasting en braaksel van iemand die het virus bij zich heeft. In de meeste gevallen verdwijnen de klachten na één tot vier dagen. Patiënten die liggen op verpleegafdeling N2 mogen nog maar één bezoeker ontvangen. De verpleegkundige van de afdeling zal het bezoek informeren over de voorzorgsmaatregelen die nodig zijn.

Met patiënten voor wie de operatie of behandeling op een ander moment moet worden gepland neemt het ziekenhuis contact op. Het ziekenhuis vraagt bezoekers van patiënten met klachten van buikgriep niet naar het ziekenhuis te komen.

Foto: REGIO8

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.