gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

UIftse handbalster Housheer alweer naar vijfde eindtoernooi met Oranje

11ad142e8109854ad8805620ee508a4f.jpg

Dione Housheer staat met de Nederlandse handbaldames aan de vooravond van het Wereldkampioenschap in Zweden, Denemarken en Noorwegen. Het team is in voorbereiding op sportcomplex Papendal, wat voor de Ulftse bijna voelt als een reünie.

Nick Hermsen |
“Uit mogen komen voor je land is het leukste wat er is”, zegt Housheer vanuit het trainingscentrum in Arnhem. “De sfeer is meteen goed, het is altijd leuk als je de meiden een aantal weken niet hebt gezien, want iedereen heeft van alles te vertellen. Het voelt gelijk goed, ook de training, die was onwijs goed.” Hoewel ze pas 24 jaar oud is, is het voor de Ulftse alweer haar vijfde eindtoernooi met Oranje. Het blijft bijzonder om het Nederlandse shirt te dragen: “Het is dan vooral gezonde spanning. Je weet wel hoe zo’n toernooi eraan toegaat met dat reizen en de hotels. Dat is fijn dat de focus daar niet meer op ligt.”

De Nederlandse handbaldames spelen de groepswedstrijden in Fredrikshaven in Denemarken. Prettig voor Housheer, die al sinds 2018 in het land speelt. Eerst voor Nykøbing , en sinds 2021 voor Odense Håndbold. “Het voelt dan alweer een beetje als thuiskomen, want ik ben er natuurlijk het hele jaar door”, zegt de Ulftse lachend. “Dat is ook wel weer leuk. Het eten en alles is goed geregeld. Het is een beetje de bekende weg vooral, dus ik ga weer naar huis volgende week.”

Olympische Spelen?
De winnaar van het WK plaatst zich voor de Olympische Spelen van 2024. Er staat dus het nodige op het spel, naast een gouden medaille, maar Housheer wil nog niet verder kijken dan de relatief makkelijke groepsronde. Daarin speelt Oranje tegen Argentinië, Congo en Tsjechië. “Dat is te doen”, weet de Ulftse. “Het zijn tegenstanders die we moeten verslaan, en van daaruit kijken we verder. Een doestelling is lastig, maar we gaan naar het toernooi om te winnen.”

De eerste wedstrijd voor Nederland op het WK Handbal is op donderdagavond 30 november. Dan is om 18.00 uur Argentinië de tegenstander.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.