gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

WethoudersMontferland0
Foto: REGIO8

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

Bart Sollman |  | Aangepast op

“Het is nog wel even wennen, de combinatie van de woorden wethouder en Polman, maar dat gaat wel komen”, zegt Polman. Balduk: “Het voelt nog wat onwerkelijk, maar goed, het is dan ook nog maar twee minuten geleden. Het gaat uiteindelijk wel wennen.” 

Voor Balduk betekent haar benoeming ook afscheid nemen als fractievoorzitter van het CDA. Ze werkte overdag als bestuursadviseur bij de gemeente Renkum en was daarnaast raadslid in Montferland. "Dat is een van de dingen waar ik wel even over na heb moeten denken, want het raadswerk vind ik echt prachtig. Ik ga het wel missen dat je geen onderdeel meer bent van die fractie, maar ik draag het met het volste vertrouwen over aan de mensen die er nu zitten."

Ook voor Polman is het een terugkeer, nadat hij eerder juist stopte als raadslid. "Acht jaar raadslid en daarvoor vier jaar commissielid, dus twaalf jaar had ik erop zitten. Ik ben destijds gestopt vanwege de combinatie met mijn werk en thuis. Maar toen kwam deze kans voorbij. Als wethouder heb je meer regie over je eigen agenda. Die kans wilde ik niet laten lopen."

Bestuurscultuur
Een belangrijk thema tijdens de coalitieonderhandelingen was het verbeteren van de bestuurscultuur in Montferland, dat de afgelopen jaren regelmatig negatief in het nieuws kwam door politieke onrust.

Volgens Balduk begint verbetering met de manier waarop politici met elkaar omgaan. "Door met elkaar te blijven praten en ook echt te proberen elkaar te begrijpen. Luisteren is één, maar elkaar intrinsiek willen begrijpen is twee. Als we op een normale manier met elkaar omgaan, in de raad, op sociale media en daarbuiten, dan kunnen we samen mooie stappen zetten."

Polman sluit zich daarbij aan. "Soms moet je proberen te begrijpen waarom iemand iets zegt en elkaar ook iets gunnen. Je mag het prima oneens zijn met elkaar, maar wel op een respectvolle manier. De inwoner heeft er niets aan als wij alleen maar ruzie maken."

Balduk heeft er vertrouwen in dat die verandering mogelijk is. "Als ik zie hoe de raadsvergadering van vanavond is verlopen ten opzichte van vier jaar geleden, dan zie ik echt een wereld van verschil."

Vrouwen in de meerderheid
Opvallend is verder dat, net als de afgelopen bestuursperiode, de vrouwen in het college van Montferland in de meerderheid zijn. Polman kan er wel om lachen. "Mijn voorganger Gerard Nijland zei weleens dat het weinig over voetbal ging in het college. Ik denk dat Martin Som en ik op maandagochtend eerst maar eens even het sportweekend bespreken. Daarna gaan we aan het werk."

 

Lees ook

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.