gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Trotse mentor belt Didamse examenleerlingen met verlossend nieuws: ‘Ik ben ook gespannen’

Examens10
Foto: REGIO8

Een spannende dag voor veel Achterhoekse examenleerlingen donderdag. Na vier, vijf of zes jaar zwoegen horen honderden middelbare scholieren of ze dat felbegeerde papiertje verdiend hebben. Docent en mentor Robin Nijsen van het Liemers College in Didam heeft de eer om zijn leerlingen blij te maken.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op

"Heel eerlijk, ik ben zelf net zo gespannen als die leerlingen denk ik. Je doet toch een beetje samen examen”, zegt Nijsen terwijl de minuten tot 15.00 uur, de tijd wanneer hij mag gaan bellen, wegtikken. “Ik begin het wel te voelen hoor. Zeker als ik eraan denk hoe alle leerlingen met vrienden of familie thuis zitten te wachten op dat verlossende telefoontje. We hebben nog maar achttien minuten zie ik.”

Nijsen pakt de lijst met 06-nummers en cijferlijsten erbij en neemt plaats achter zijn bureau. Voor de geschiedenisdocent is het dit jaar niet zo’n zware dobber: “Al mijn leerlingen zijn geslaagd, dat is echt wel heel fijn. Dat is ook voor het eerst. Het is verschrikkelijk om iemand aan de andere kant van de telefoon in elkaar te horen zakken.” Nog vier minuten.

Het lachen van de mentor wordt steeds ongemakkelijker en zijn been gaat zenuwachtig op en neer. “Moet je kijken”, zegt hij terwijl zijn handen voor zich uitsteekt. “Je kunt wel zien dat ik gespannen ben.”

15.00 uur, tijd om te bellen.

“Zullen we eerst Eefje bellen? Die gaat sowieso uit het dak, nu al zin in”, vraagt de mentor met pretoogjes. Dan gaat de telefoon over. ‘Piep…..’ De eerste pieptoon is nauwelijks voorbij of er wordt al opgenomen. “Met Eefje?”, klinkt het gespannen aan de andere kant van de lijn. “Met meneer Nijsen, ik ga jou heel erg blij maken….”, de docent kan zijn zin niet afmaken of er klinkt een luide gil door de telefoon. “Leuk hè?”, zegt hij als hij ophangt.

Zo volgen er nog vele telefoontjes van dat soort. Het enthousiasme van de docent spat er vanaf. Leerlingen waarvan hij verwacht dat ze droog en kortaf reageren, barsten uit in euforie. “Ik weet nog wel van toen ik examen deed, ik was zo zenuwachtig. Ik heb de hele dag lopen ijsberen. Daarom bel ik het liefst zo snel mogelijk iedereen op met het verlossende nieuws.

Voor docenten is deze dag één van de leukste, maar ook één van de meest verschrikkelijke dagen van het jaar. “Het is heel erg mooi om die ontlading te zien en mee te maken. Veel leerlingen ken je al vijf jaar. Je hebt ze aan de hand genomen toen ze hier binnenkwamen en nu laat je ze los. Van de andere kant is het daarom ook verschrikkelijk om leerlingen die je al zo lang kent in te zien storten.”

Voor Nijsen is dat laatste donderdag dus niet het geval. Om 17.00 uur proost hij met de leerlingen op de prestatie. Op naar de diploma-uitreiking.

Lees ook

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.