gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Topvrouwen als rolmodel voor studentes

283541d8d1bca42c0bb6c25eac4aca34.jpg

Vrouwelijke studenten van het Graafschap College liepen maandag in het kader van internationale vrouwendag mee met vrouwen in topfuncties door de gehele regio. Na een aftrap op het gemeentehuis van Bronckhorst, nam bestuursvoorzitter Mirjam Koster van de Doetinchemse mbo-school studente Anouk Veenhuis onder haar vleugels.

Redactie REGIO8 |

"Het doel van de dag is om jonge vrouwen in aanraking te brengen met vrouwen in zulke functies", aldus de voorzitter van het college van bestuur van het Graafschap College. "Omdat we weten dat als je een rolmodel hebt, een voorbeeld hebt hoe het kan zijn, dat het bij mensen in het algemeen iets wakker maakt van: 'He, dat zou ik ook kunnen'." Tijdens de gezamenlijke aftrap zag studente Anouk Veenhuis dat vrouwen uit allerlei functies meededen aan de dag: "Een strafrechtadvocaat, burgemeester, maar ook vrouwen uit de installatietechniek", zo somt ze op.

De bestuursvoorzitter nam de studente de gehele dag mee in haar dagelijkse werkzaamheden en vergaderingen. Veenhuis en Koster zijn het er over eens dat er nog wel wat vrouwen in topfuncties bij zouden mogen komen in de regio. "Er zijn vijftig procent mannen en vijftig procent vrouwen op deze wereld, dus het zou eigenlijk wat meer verdeeld moeten zijn", vindt Koster. "Op dit moment is dat in de Achterhoek, in Nederland en op de wereld nog niet zo. We zijn er dus nog niet."

Foto: REGIO8

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.