gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ter Denge beoogd wethouder in Berkelland

c0f6ad2d0be58ab1961e6f146ae4de2e

Gerda ter Denge is maandagavond voorgedragen als nieuwe CDA-wethouder in de gemeente Berkelland. Ze is de beoogd opvolger van Marijke van Haaren, die afgelopen december aangaaf haar functie neer te leggen vanwege privéomstandigheden.

Kevin ten Dolle |
Vanwege corona en het digitaal vergaderen verloopt het proces nu iets anders dan normaal. De voordracht was maandagavond en daarna volgt de geheime stemming over de benoeming per brief, zo meldt Omroep Gelderland. Dinsdagavond worden de schriftelijk uitgebrachte stemmen geteld en wordt de benoeming verder behandeld door de raad. Gerard Hilhorst, fractievoorzitter CDA Berkelland: "We hebben gezocht naar een ervaren bestuurder die op korte termijn beschikbaar is. We hopen dat deze kandidaat, die brede kennis en expertise heeft op verschillende dossiers, deze taak vol enthousiasme voor ons gaat volbrengen."

Ter Denge is 63 jaar, woont in het Twentse Losser, is getrouwd en heeft twee dochters. Ze is statenlid geweest in de provincie Overijssel. Daarnaast was ze fractievoorzitter en wethouder voor het CDA in de gemeente Losser. Momenteel is ze onder andere bestuursvoorzitter bij de stichting Onderwijsbegeleiding Oost Nederland. Ze krijgt als wethouder van Berkelland onder andere het sociaal domein en natuur en landschap in haar portefeuille.

Foto: Gemeente Berkelland

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.