gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tekinerdogan verlaat CDA Oude IJsselstreek

ec926d29b019580ca6203b0525a0a521

Memet Tekinerdogan heeft de fractie van het CDA Oude IJsselstreek na vijftien jaar verlaten. Hij zit sinds januari 2005 in de raad voor die partij en zal verder gaan als zelfstandig raadslid.

Redactie REGIO8 |
“Dit besluit heb ik moeten nemen vanwege het feit dat er teveel verschil in inzicht is ontstaan tussen de fractie/bestuur en mij”, zo laat raadslid Tekinerdogan weten in een brief gericht aan burgemeester Otwin van Dijk. “De basis om te komen tot een werkbare en vruchtbare samenwerking als fractie is naar mijn mening niet meer aanwezig, geforceerd samenwerken is dan ook niet de werkwijze die ik wil.” Tekinerdogan stemde in december als enig CDA-raadslid tegen de stap van Oude IJsselstreek uit sociale dienst Laborijn. Hij noemt de keuze in dit dossier 'een van de redenen' om te stoppen.

Tekinerdogan, die in 2014 met 361 voorkeurstemmen werd verkozen, zal de komende periode als zelfstandig raadslid acteren. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 spreekt hij de hoop uit zich aan te sluiten bij een andere partij. "Ik sta open voor alle gesprekken, want ik heb het nog erg naar mijn zin in de politiek", aldus Tekinerdogan, die geen voorkeur wil aangeven. "Van het CDA ben ik gewend dat het een midden-volkspartij is, zo kan je mij ook omschrijven."

CDA Oude IJsselstreek was woensdagochtend niet bereikbaar voor een reactie op de stap van Tekinerdogan.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.