gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tanken in Duitsland straks duurder dan in Nederland

b72883d5ef5f7e5160d16fbe69149480.jpg

De brandstofprijzen in Duitsland gaan fiks stijgen. Het betekent dat tanken in Duitsland zelfs duurder wordt dan in Nederland.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Sinds het begin van 2025 stijgen de prijzen aan de Duitse pomp en deze week was daarop wederom geen uitzondering. Volgens de Duitse automobilistenvereniging ADAC (Duitse ANWB) komt dat door de doorberekening van een extra CO2-heffing.

De brandstofprijzen in Duitsland stijgen door een hogere CO2-belasting. Sinds begin 2025 betaal je al zo’n 3 cent per liter extra, en dit kan in 2027 oplopen tot maar liefst 38 cent per liter. Dat komt doordat tankstations dan verplicht CO2-uitstootrechten moeten kopen, waarvan de prijs bepaald wordt door vraag en aanbod. Dit kan ervoor zorgen dat tanken in Duitsland zelfs duurder wordt dan in Nederland.

Ook in Nederland wordt een soortgelijke belasting ingevoerd, maar hoe dat precies gaat werken, is nog onduidelijk. Experts verwachten dat brandstof hier vanaf 2027 zo’n 11 tot 13 cent per liter duurder wordt. Als de Duitse prijzen blijven stijgen, is de tijd van goedkoop tanken over de grens misschien binnenkort voorbij.

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.