gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Syriërs gepakt na vluchtpoging bij de grens

c4ab70d44830704b4774c3e3d58f9399.jpg

De bestuurder van een Duits busje is maandagavond opgepakt op verdenking van mensensmokkel. Hij vervoerde zeven Syrische vreemdelingen, die tijdens de aanhouding op de vlucht sloegen in een bosgebied bij Babberich.

Jasper Hazelaar |

Het busje werd rond 20.30 uur voor een controle aan de kant gezet in Babberich, nabij de grensovergang op de A12. Op dat moment besloten de zeven inzittenden met een Syrische nationaliteit op de vlucht te slaan. Zij renden een bosgebied in, waarna door de Koninklijke Marechaussee een zoekactie werd opgestart in samenwerking met de politie. Met behulp van onder meer speurhonden werden de personen gevonden. De vreemdelingen, waarvan er één minderjarig is, hebben daarbij volgens de Marechaussee geen verwondingen opgelopen.

De man die in het busje reed, een Syriër met een verblijfsstatus in Duitsland, is aangehouden op verdenking van mensensmokkel. De zeven andere inzittenden beschikken ook over de Syrische nationaliteit. “Ze gaan nu de asielprocedure in Nederland in”, geeft een woordvoerder van de Marechaussee aan. “Waar ze uiteindelijk naartoe gaan is afhankelijk van hun huidige status. Als ze een asielprocedure in een ander land hebben lopen, zullen ze teruggaan naar dat land.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

|

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.