gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Suzan & Freek gaan de vrijheid vieren

06b282484540839915070bbd9df4e599

Suzan & Freek zijn dit jaar benoemd als Ambassadeur van de Vrijheid. De Achterhoekse artiesten zullen 5 mei optreden op een aantal Bevrijdingsfestivals.

Serena Speet |
"Dit is echt een bucketlist-ding voor artiesten om met een helikopter van stad naar stad te vliegen", laat het duo weten aan de organisatie van de Bevrijdingsfestivals. Op 5 mei wordt de bevrijding van Nederland, en dat we sindsdien in vrijheid leven gevierd, met onder andere de Bevrijdingsfestivals. Ook wordt er die dag stilgestaan bij de waarde van vrijheid, democratie en mensenrechten. Suzan & Freek zullen net als Ambassadeurs Duncan Laurence, Donnie en Fresku in een aantal steden optreden tijdens de Bevrijdingsfestivals. De Achterhoekers zijn naar eigen zeggen vereerd met de titel. "Ik weet van mijn oma dat ze onderduikers hadden op de boerderij en in een bunker vlak bij het ouderlijk huis", vertelt Suzan. "We hebben de oorlogsverhalen beiden meegekregen en zijn ons ervan bewust hoe belangrijk 5 mei is."

Suzan Stortelder en Freek Rikkerink hebben een documentaire gemaakt over het thema 'vrijheid' en zijn daarvoor met Stichting Vluchteling afgereisd naar Lesbos en Athene. "Het voelde heel machteloos dat wij zo weinig kunnen doen", aldus Suzan. "We kunnen wel hun verhaal vertellen, zodat ze gehoord worden." Het duo vindt het oneerlijk dat de plek waar je geboren bent zoveel bepaalt: "Onze boodschap is dat dit mensen zijn zoals jij en ik, het kan iedereen overkomen." Tijdens hun optredens op 5 mei willen ze op basis van hun ervaring vertellen dat iedereen dezelfde kansen zou moeten krijgen: "Vrijheid is er voor iedereen", vertelt Freek. "Eigen het je niet toe."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Iselinge20

Iselinge Hogeschool opnieuw in de prijzen met 'topopleiding'

Iselinge Hogeschool valt opnieuw in de prijzen. De hogeschool in Doetinchem heeft wederom een opleiding die de titel ‘Topopleiding’ mag dragen. De Associate degree Pedagogisch Educatief Professional (Ad-PEP) kreeg die titel in de Keuzegids hbo 2027. Daarnaast scoren twee andere opleidingen van de hogeschool vier sterren. Daarmee presteren alle opleidingen boven het landelijk gemiddelde binnen hun categorie.

BoerinnenkalenderBRONBoerenDingen.nl

Achterhoekse boerinnen stralen op Boerinnenkalender: ‘Ik voelde me een prinsesje’

De 21-jarige Evanne Wolsink uit Halle en de 23-jarige Majorie Roeterdink uit Gorssel schitteren in de vijftiende editie van de Boerinnenkalender. Beide Achterhoekse boerendochters hadden in eerste instantie niet verwacht uitgekozen te worden, maar zijn nu toch in lingerie te zien op de kalender.

ongelukaaltenlichtenvoorde

Motorrijder zwaargewond na mislukte inhaalactie tussen Aalten en Lichtenvoorde

Een motorrijder is woensdagmiddag zwaargewond geraakt bij een aanrijding na een inhaalmanoeuvre op de N313 tussen Aalten en Lichtenvoorde. De weg is tijdelijk afgesloten en de Verkeersongevallenanalyse (VOA) komt ter plaatse.

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

_IMG0981_isselburg_feuerwehr_umzug_blaulichtfahrt

Korpsen uit grensstreek rukken uit voor verhuizing brandweer Isselburg

Brandende fakkels, veel blauwe zwaailichten, vier brandweerwagens en veel Isselburgers op de been. De Isselburgse brandweer verhuisde vrijdag in een optocht naar hun gloednieuwe herbouwde brandweerkazerne. De uitvalsbasis is van betekenis voor de grensstreek. De ruimte kent tevens een opleidcentrum waarmee hulp en bestrijding van incidenten van deze lokale brandweerpost verder reikt dan alleen het blussen van lokale branden.