gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

BHsMinima00

Foto: REGIO8

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

“Ik weet zelf als minima hoe lastig het is om rond te komen en geld bij elkaar te sparen voor een bh”, legt initiatiefnemer van Stichting Deelkastje Loes Bomers uit. “Ik weet ook zelf, met een grotere cupmaat, dat een goede bh heel duur kan zijn.”

Via haar stichting kwam Bomers steeds vaker vrouwen tegen die geen goede en passende bh hadden. “Een bh zou een basis moeten zijn. Net zoals we allemaal een onderbroek dragen, moeten we ook een bh kunnen dragen als dat nodig is. Een in de goede maat die goede steun geeft”, aldus Bomers.

Grote belangstelling
Voor de eerste pasavond meldden zich achttien vrouwen aan, maar in totaal wist de stichting voorafgaand aan die avond al 56 vrouwen te helpen. “Als je het dan hebt over drie tot vier maanden aan voorwerk en je hebt al 56 vrouwen aangemeten, dan vind ik dat wel significant”, legt Bomers uit.

De pasavond was zo ingericht dat alle vrouwen die zich hadden aangemeld rustig de tijd kregen om een goede en passende bh uit te zoeken. “En natuurlijk eentje die ze mooi vinden, want dat vind ik ook heel belangrijk”, zegt Bomers. Bij Streeckgenoot in Doetinchem werd maandagavond samen met de Doetinchemse Uitdaging een soort tijdelijke ‘winkel’ ingericht, inclusief pashokjes.

Schaamte als extra drempel
Niet alleen een kleine portemonnee kan een drempel vormen. Ook de stap naar een lingeriewinkel kan al voor vrouwen lastig zijn. Volgens Bomers speelt schaamte daarbij een grote rol. “Soms moeten vrouwen zich laten opmeten terwijl ze vooraf al weten dat ze vervolgens geen bh kunnen betalen. Ze moeten dan de winkel in, laten zich opmeten en vervolgens de winkelier bedanken voor de opmeting en weer vertrekken omdat ze het niet kunnen betalen.”

Bomers hoopt dat het initiatief uiteindelijk meer teweegbrengt dan alleen het uitdelen van bh’s. Ze wil dat een goed passende bh voor vrouwen die weinig te besteden hebben vanzelfsprekend wordt. “Dat we het gewoon normaal gaan vinden dat er altijd bh’s beschikbaar moeten zijn voor vrouwen, net als onderbroeken en bijvoorbeeld T-shirts”, legt Bomers uit.

Wel benadrukt ze dat iedere vrouw zelf moet kunnen bepalen of ze een bh draagt. Geld zou volgens haar in ieder geval nooit de reden mogen zijn om dat niet te kunnen. “Het feit dat vrouwen er geen kunnen dragen of uit noodzaak een vervelend zittende bh dragen, daar wil ik vanaf.”

Lees ook

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.