gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Supporters willen in gesprek met gemeenten

362517d46a435ed372c38daf7dbfc3bd.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het is ronduit beledigend”, schrijven de supportersgroepen van De Graafschap en Telstar in het gezamenlijke statement over de beslissing van de gemeenten om een verplichte buscombi op te leggen. Namens De Graafschap hebben supportersvereniging Superboeren, de Anhangersraod en Brigata Tifosi de tekst ondertekend. De supporters herinneren de burgemeesters aan het feit dat de autoriteiten altijd beloftes hebben gemaakt naar de supporters toe. “Als jullie je goed gedragen, dan word je daarvoor beloond. Normalisatie, noemen ze dat.” Volgens de supporters breken de gemeenten deze belofte, wat reden is voor een gesprek. “Laten we om tafel gaan, dat werkt doorgaans het beste”, roepen de supporters op. “Mocht u niet bereid zijn tot herziening, dan bezinnen wij ons op verdere acties.”

Doetinchem wil desgevraagd niet aangeven of het in gesprek gaat met de supporters. "Ik verwijs naar het statement en mochten er wijzigingen zijn, zullen we daar zelf over berichten", aldus een woordvoerder. Algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap herkent de signalen uit het statement, maar houdt zich verre van oorlogstaal. "Er is veel scherpe taal geweest, maar wat ik bovenal belangrijk vind is dat het gesprek open blijft. We moeten ook constateren dat we een burgemeester hebben die grote betrokkenheid bij De Graafschap heeft laten zien. In een goede relatie moet ook een andere keuze passen."

Uitstekende band tussen supporters
De supporters willen de burgemeesters van Doetinchem en Velsen daarnaast herinneren aan de goede band tussen beide verenigingen. “Van ons gezamenlijk clubicoon Simon Kistemaker tot de indringende herdenking op De Vijverberg na het overlijden van Telstar-speler Luciano van den Berg”, zo verklaren de supporters het ontstaan van de vriendschap. “We hebben van alles meegemaakt samen."

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.