gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Subsidiepot bij provincie open na aanval van wolf

9b595679e4c4abb6ae71359161b6c92d

Schapen- en geitenhouders in Berkelland kunnen een subsidie aanvragen om preventieve maatregelen te nemen tegen de wolf. De deur bij de provincie staat open omdat er in korte tijd twee aanvallen van het dier waren.

Jasper Hazelaar |
Eind februari werd er in Hupsel bij Eibergen een schaap gevonden die was doodgebeten door een wolf. Het ging volgens de houder om een drachtig schaap dat binnenkort zou bevallen van een aantal lammeren. De tweede aanval was begin deze maand in Haaksbergen, een Overijsselse gemeente die grenst aan de gemeente Berkelland. Omdat dit geen aangewezen wolvengebied is, kunnen dierhouders nu tot woensdag 15 maart een tijdelijke subsidieaanvraag doen.

Met de subsidie kunnen veehouders onder meer geld terugkrijgen voor de aanschaf van een hek. "We adviseren alle dierhouders om passende maatregelen te treffen, zoals wolfwerende rasters plaatsen of vee ’s nachts op stal zetten", aldus de Provincie Gelderland, die aangeeft dat nog niet zeker is dat de schade aan de dieren in Berkelland en Haaksbergen daadwerkelijk door een wolf komt.

Zwervende wolven
In het afgelopen jaar zijn er onder meer in Noordijk, Winterswijk, Zelhem en Voorst wolven gezien. In hoeverre er al definitief wolven in de Achterhoek wonen in niet duidelijk, het kan ook om rondtrekkende dieren gaan. In ieder geval is duidelijk dat het dier op de Veluwe heeft. Om een goed beeld te krijgen van de verspreiding is vooral dna-materiaal nodig.

Foto: Erik Schutte (archief)

Lees ook

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."