Ulft, Nederland
Terug

Streep door plan nieuwe sporthal in Ruurlo

03d7f16841d44f00ef94db172c626d41.jpg

Het college van Berkelland heeft het voorstel voor de bouw van een nieuwe sporthal in Ruurlo ingetrokken. Aanvullend onderzoek is nodig voor het vinden van de juiste locatie nadat er kritiek kwam vanuit het dorp, ook is er een ander plan van de lokale voetbalvereniging.

Jasper Hazelaar |
"Ik heb pas afgelopen maandag met de voorzitter van VV Ruurlo gesproken”, zegt wethouder Anjo Bosman dinsdagavond tijdens de raadsvergadering. "Ik kende dat plan niet en aangezien er nog meer commotie is in Ruurlo heb ik besloten om het plan terug te trekken." De gemeente was volgens Omroep Gelderland voornemens om de nieuwe sporthal te realiseren bij zwembad De Meene. Voor nieuwbouw op deze locatie was acht miljoen euro beschikbaar.

Ondanks dat het voorstel van de agenda is gehaald, werd er tijdens de raadsvergadering dinsdagavond wel over het onderwerp gesproken. De oppositie kwam met een motie waarin staat dat er binnen drie of uiterlijk binnen zes maanden een onafhankelijk onderzoek moet komen naar de voor- en nadelen van alle locaties. De coalitie vindt een gedegen onderzoek belangrijker dan het tempo en stemde daarom niet in met de motie.

'Bouwen niet voor de raadsleden'
In maart praat de raad over de kaders voor het locatie-onderzoek. "We hebben nu toch ook te maken met een geheel nieuw voorstel van VV Ruurlo en dat moet je dan ook goed onderzoeken", vindt Gerard Hilhorst van het CDA. Joke Pot van Gemeentebelangen Berkelland: "We zetten de sporthal niet voor ons raadleden neer, maar voor de inwoners van Ruurlo, dus we moeten het daar goed over gaan hebben."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.