gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Straf voor De Graafschap, De Vijverberg blijft deels leeg tegen Jong PSV

1df0174284c4ceb84cf35c9cf1abd0d0.jpg

De tuchtcommissie van de KNVB oordeelt dat een deel van De Vijverberg maandagavond leeg blijft bij het thuisduel met Jong PSV. Het is een straf voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven, waar de Brigata Tifosi het twintigjarig jubileum vierde.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
De Graafschap hoopte via een beroep op een lagere straf, maar de tuchtcommissie neemt de eis van de aanklager over. Gedurende de wedstrijd tegen FC Eindhoven, op vrijdagavond 27 oktober, werd er meerdere malen vuurwerk afgestoken in het stadion. Ook keerde de Joker, een verklede supporter, met fakkels in zijn handen terug op de tribune. Het is voor de tuchtcommissie reden om De Graafschap een straf op te leggen. In de wedstrijd tegen Jong PSV moeten de vakken 15 en 16 op de Spinnekop, waar de fanatieke supporters staan, leeg blijven. Ook zijn er geen supporters welkom op de hele Roodbergentribune, de lange zijde.

Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt met teleurstelling gereageerd. “Het is disproportioneel dat duizenden supporters hiervoor bestraft worden die er part noch deel aan hebben”, meldt de club in een reactie op de website. “Deze straf treft de verkeerde mensen én de club. De Vijverberg is een stadion voor iedereen, met een hoge waardering van onze bezoekers als het gaat om gastvrijheid en veiligheidsbeleving.”

Seponeren
Er hing De Graafschap nog twee mogelijke straffen boven het hoofd. In de uitwedstrijd tegen Telstar betraden supporters het veld, terwijl er op bezoek bij TOP Oss een onaangekondigde sfeeractie was vanuit de supporters. De tuchtcommissie van de voetbalbond heeft besloten deze zaken niet verder te onderzoeken. De zaken worden geseponeerd.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.