Ulft, Netherlands

De Graafschap verslaat FC Eindhoven op verjaardag van de BT

De Graafschap heeft de twintigste verjaardag van de fanatieke supporters van de Brigata Tifosi (BT) opgeluisterd met een 2-1 overwinning. De vijf sfeeracties op de tribune, waarvan één met massaal vuurwerk, waren een fraai decor voor de terechte zege.
Tim Rondeel | Jasper Hazelaar | 27 oktober 2023 23:08 | Aangepast op 27 oktober 2023 23:08
Na de eerste, en grootste, sfeeractie van de Brigata Tifosi begon de thuisploeg stormachtig. FC Eindhoven werd teruggedrongen en werd alleen via counters gevaarlijk. Giovanni Büttner en Donny Warmerdam waren kansrijk, maar de sterke openingsfase leverde geen goals op. Na volledig mistasten van doelman Mees Bakker grepen de bezoekers vlak na het half uur brutaal de voorsprong via Evan Rottier. Vijf minuten later tekende Warmerdam met een bekeken schuiver voor de gelijkmaker. Simon Colyn kreeg nog een grote kans na een fraaie combinatie, maar de ploegen gingen met een gelijke stand rusten.

De tweede helft begon wat later door de terugkeer van 'The Joker'. Met een soort kanon schoot de met een masker bedekte supporter vuurwerk af boven het veld. Na een onderbreking van enkele minuten speelde De Graafschap met veel drang naar voren. Tien minuten na rust resulteerde dat in de 2-1. Een schot van Alexander Büttner werd door Simon Colyn gepromoveerd tot doelpunt. FC Eindhoven drukte in de slotfase voorzichtig aan, maar kwam niet meer tot echte kansen.

De Graafschap stijgt door de overwinning naar de zevende plek, met evenveel punten als FC Eindhoven. Dinsdagavond wacht in de beker een ontmoeting met FC Emmen op de eigen Vijverberg.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

De Graafschap|Voetbal|Doetinchem|

Lees ook

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Teruggekeerde Mahi lichtpuntje bij harde nederlaag De Graafschap

De Graafschap heeft maandagavond op bezoek bij VVV-Venlo een fikse tik te verwerken gekregen. In De ...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...