gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stagiair zwembad De Brink in Zelhem verdacht van zedendelict: 'Als je dit hoort zakt de grond onder je voeten weg'

40392cd9102c6390b2b2663dfa90af7a.jpg

Een stagiair van Zwembad De Brink in Zelhem wordt verdacht van het plegen van zedenfeiten. De 20-jarige scholier uit de gemeente Bronckhorst werd dinsdag 17 december aangehouden, nadat er meerdere meldingen en aangiftes binnenkwamen bij de politie. Een van die meldingen kwam van directeur Erik Weening van De Brink.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Toen ze bij het zwembad in korte tijd twee klachten van ouders kregen over de stagiaire, gingen bij Weening en zijn collega's alle alarmbellen af. “Wanneer je dit nieuws hoort, dan zakt de grond onder je voeten weg”, laat de directeur weten. “Ik heb toen op een zaterdagavond contact opgenomen met de politie, de school van de stagiair en de gemeente Bronckhorst. Dit ging allemaal heel snel. De maandag erop hebben wij ons personeel ingelicht en hebben wij samen met de politie een gesprek gevoerd met de stagiaire.”

De voormalige stagiaire van het zwembad werd aangehouden op verdenking van zedenfeiten die gepleegd zouden zijn in een zwembad. Weening besloot direct heel proactief te handelen en informeerde de ouders van de kinderen die zwemmen bij De Brink. “Het gaat om hun kostbaarste bezit, hun kind en we moeten daar zo open mogelijk in zijn. Er kwam toen wel een beerput open van teleurgestelde, boze en ongeruste ouders en dat begrijp ik maar al te goed.”

Geen verwijt
De directeur laat weten dat hij in alle gesprekken voelde dat er geen verwijt was richting het zwembad. Ook van de GGD, waar de ouders naar doorverwezen werden met vragen, kreeg Weening te horen dat er complimenten binnenkwamen over zijn handelen. “Dat is mooi, maar het is ook niets dat je onder de pet kan houden. Het belangrijkste is dat het goed wordt opgelost.”

Verdachte uit hechtenis
Het OM laat weten dat de verdachte op 3 januari door de rechtbank onder voorwaarden geschorst is uit voorlopige hechtenis. Verder kan niets worden gemeld over de zaak vanwege een lopend onderzoek.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.