gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

STA wil volleybaltalent beter benutten

d62b1787ab6d0bff61598c39d5b076a9.jpg

Stichting Talentontwikkeling Achterhoek, kortweg STA, wil volleybaltalent uit de Achterhoek faciliteren in hun ontwikkeling. Met het aantrekken van Seesing Flex en Active Living als sponsoren hoopt de club een droom van de stichting uit te laten komen.

Redactie REGIO8 |

"Wij proberen talent te zoeken in de regio Achterhoek, niet daar buiten", laat Eric Maan van STA weten. "Die proberen wij op te leiden voor het hoogste niveau, als deze jongens en meiden tenminste die ambitie hebben." Hoewel Active Living Orion (Doetinchem) en Longa '59 (Lichtenvoorde) grote clubs zijn in het Achterhoekse volleybal, wil de stichting zich niet door deze clubs laten leiden. STA moet een onafhankelijk opleidingsplatform zijn voor alle volleyballers uit de regio, vindt Maan: "Het allerbelangrijkste is wel dat we dit echt onafhankelijk willen doen."

Voor de talenten van de STA zijn de trainingen een aanvulling op de normale clubtrainingen. "Het is gewoon perfectioneren wat er te perfectioneren valt in je techniek", laat Ties Buiting weten. Mede-STA'er Teun Elburg sluit zich hierbij aan: "Je leert echt de kleinste dingen op techniek te beheersen en als je echt beter wilt worden in het volleybal, dan zijn dat leuke aandachtspunten." De twee deelnemers hebben in ieder geval dezelfde ambitie als de organisatie zelf. "Ik denk sowieso de Eredivisie halen", vertelt Elburg. "Dat is denk ik de droom van iedere volleyballer."

Achterhoeks Talent
Volgens Maan is er genoeg Achterhoeks talent en kunnen er bij de heren, die bij de STA trainen, over enkele jaren al twee of drie Achterhoekers in de eredivisie spelen. "Voordat we dat bij de dameslijn voor elkaar hebben zal nog wel een paar jaar zijn", verwacht Maan. "Ik denk in de komende vijf jaar een stuk of twee of drie."

Foto: REGIO8

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.