gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Spannende burgemeestersverkiezingen in Bocholt en Emmerich: wie trekt aan het langste eind?

2a6f1f81023966008ffd1cd1499ffc5e

Inwoners van Bocholt en Emmerich gaan vandaag, zondag 28 september, opnieuw naar de stembus. Bij de eerste stemronde op 14 september wist geen van de kandidaten de vereiste 51 procent te halen. Daardoor komt het in beide steden tot een beslissende tweede ronde.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
In Bocholt is de strijd bijzonder fel. Huidig burgemeester Thomas Kerkhoff (CDU) neemt vijf jaar ervaring mee in het hoogste ambt. Zijn uitdager Christiaan Mangen (FDP), gesteund door onder meer SPD en Die Linke, heeft zijn sporen verdiend in het parlement van Noordrijn-Westfalen (Landtag) in Düsseldorf.

In de eerste ronde behaalde Kerkhoff 40 procent van de stemmen, Mangen zat hem op de hielen met 39 procent. Vijf jaar geleden wist Kerkhoff nog in één ronde te winnen met ruim 51 procent. De daling in steun maakt deze verkiezing spannend en onvoorspelbaar.

De thema’s in Bocholt zijn concreet en tastbaar: de aanleg van de Westring rond de stad, de herontwikkeling van de binnenstad en de omvangrijke verbouwing van het Rathaus tot stadhuis en cultuurcentrum. Dat project, inmiddels begroot op meer dan 85 miljoen euro, zorgt voor felle discussies. Kerkhoff wijst op zijn inzet en resultaten, maar veel inwoners vinden dat er te weinig tastbare vooruitgang is. Ook de bouw van het lang beloofde Euregio Gymnasiumblijft uit. Mangen kan daardoor stevig oppositie voeren en positioneert zich als frisse kracht die Bocholt nieuw elan wil geven.

Opvallend is de campagnestijl: Kerkhoff gaat nadrukkelijk de confrontatie aan op sociale media, terwijl Mangen vooral inzet op zijn eigen visie en inhoudelijke voorstellen.

Emmerich: wie volgt Hinze op?
In Emmerich gaat het om de opvolging van de Nederlandssprekende Peter Hinze (SPD), die na vele jaren afscheid neemt. De thema’s die hier het debat domineren zijn bouwen en wonen, verkeer en mobiliteit en de vraag hoe Emmerich als stad leefbaarder kan worden. Meer fietspaden in de stad naar Nederlandse modellen? Emmerich kijkt ernaar om de centrumstad aantrekkelijker te maken. 

De keuze is tussen twee vrouwen met een verschillend profiel. Claudia Lindlahr (CDU) kent de gemeentelijke organisatie van binnenuit en staat bekend als iemand die graag knopen doorhakt. Meike Schnake-Rupp (SPD) benadrukt juist samenwerking en betrokkenheid, en ziet zichzelf meer als verbinder dan als bestuurder van bovenaf.

Allesbeslissende dag
Voor beide steden is de tweede ronde beslissend. In Bocholt staat de zittende CDU-burgemeester voor een ongekend spannende uitdaging, terwijl Mangen vanuit een underdogpositie verrassend veel steun heeft verworven. In Emmerich is de vraag of de SPD met Schnake-Rupp het stokje kan overnemen van partijgenoot Hinze, of dat de CDU met Lindlahr opnieuw de leiding krijgt.

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.