gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Snelheidsborden bij N317 'in ieder geval iets'

efe758f1dbb5a9fe882e2e460978bf5a.jpg

Bij de kruising van de Slingerparallel (N317) met de Oude IJsselweg in Etten staan sinds deze week digitale snelheidsborden. De borden zijn geplaatst door de Provincie Gelderland om te zorgen voor bewustwording bij de weggebruikers na een storm van kritiek vanuit inwoners.

Tim Rondeel |
Bij de kruising van de Slingerparallel (N317) met de Oude IJsselweg in Etten staan sinds deze week digitale snelheidsborden. De borden zijn geplaatst door de Provincie Gelderland om te zorgen voor bewustwording bij de weggebruikers na een storm van kritiek vanuit inwoners.

"Dit kan bijdragen aan een veiligere situatie", aldus een woordvoerder van de provincie. "De borden staan er twee weken. Het is puur ter bewustwording en om de weggebruikers een spiegel voor te houden." De borden verdwijnen na twee weken weer omdat het effect dan verdwijnt bij de weggebruikers, zo vindt de provincie. Ter aanvulling op de borden plaatst de provincie maandag ook telcamera's. "Die tellen wat er aan gemotoriseerd en langzaam verkeer langskomt", vervolgt de woordvoerder. "We lezen ze dan uit en zo kunnen wij zien wat drukke tijdstippen zijn en welk verkeer daar aan deelneemt."

Inwoners willen al tijden dat de kruising wordt aangepakt. Recent hebben ze nog spandoeken geplaatst op de plek, waar oktober vorig jaar een veertienjarige scholier om het leven kwam. "De meting wordt gedaan na vragen van de omgeving", zegt de woordvoerder. "Het is nog geen aanpassing, maar puur het meten is weten in aanloop naar de gebiedsaanpak van het kruispunt." Voor 2024 staat de kruising op de planning voor onderhoud, eerder verwacht de provincie geen definitieve aanpassingen.

'In ieder geval iets'
"We zijn al blij dat er op korte termijn iets gedaan is", laat Luc Löverink namens het Comité Dorpsbelangen Etten weten. "Het liefst waren we gelijk een stap verder gegaan, maar dit is in ieder geval iets." De Ettenaar geeft aan dat er ook een uitnodiging is ontvangen voor overleg over het kruispunt. "Ik snap dat het nu niet allemaal oplossingsgericht is, maar we zijn blij dat er nu gang in zit en dat naar aanleiding van de reuring die wij met de actie hebben aangericht."

Ziekenhuis
De provincie geeft aan dat er voor die aanpassingen breder gekeken moet worden naar de situatie. Zo wordt er ook rekening gehouden met de mogelijke komst van het nieuwe ziekenhuis aan de N317.

Foto: REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.