gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sluiten drugspand in Doetinchem volgens rechter 'noodzakelijk'

bea66a29930e5d62578af99f079a5ec5

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem stond in zijn recht met het sluiten van een bedrijfspand aan de Varsseveldseweg nadat er spullen werden gevonden om drugs te maken. De eigenaar stapte naar de rechter, maar die ziet de sluiting als 'noodzakelijk'.

Redactie REGIO8 |
Bij een doorzoeking in februari van dit jaar werden in het bedrijfspand spullen gevonden waarmee synthetische drugs kunnen worden gemaakt. Dat was reden voor burgemeester Boumans om het gebouw voor één jaar te sluiten als drugspand. Het bedrijf dat het pand had verhuurd, vindt dat ze te hard werden gestraft. Zij waren niet op de hoogte van de activiteiten van de huurder en vrezen de financiële gevolgen als het gebouw maandenlang niet kan worden gebruikt. Boumans vindt echter dat de verhuurders te weinig hebben gedaan om het illegale gebruik van het pand te voorkomen.

De rechter ging mee in het verhaal van de burgemeester en vindt dat een verhuurder beter toezicht moet houden en dat ook moet registreren. “Het is dan niet genoeg dat zij het pand bezoeken, maar de verhuurder moet ook controles uitvoeren die gericht zijn op het gebruik van het pand”, meldt de Rechtbank Gelderland. “De eigenaren stellen dat zij maandelijks controles uitvoerden in het pand in het kader van de sprinkler- en brandinstallatie. Hiervan zijn geen stukken overlegd en dit zijn geen controles die gericht zijn op het gebruik van het pand door de huurder.”

Verkoop van vuurwerk
De uitspraak betekent dat het bedrijfspand één jaar gesloten blijft. Het bedrijf hoopte richting Nieuwjaar weer vuurwerk op te slaan en te verkopen vanuit de locatie aan de Varsseveldseweg, maar dat lijkt nu niet te lukken. Wel is er in september een hoorzitting in de bezwaarprocedure, mogelijk wordt de termijn van sluiting daar nog aangepast. De eigenaar van het bedrijf laat vrijdagochtend weten de uitspraak pas net binnen te hebben gekregen en niet te willen reageren.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

1112corle

Twee gewonden bij frontale aanrijding bij Winterswijk

Bij een frontale botsing op de Corleseweg in Winterswijk zijn twee mensen gewond geraakt. De brandweer heeft een van de slachtoffers uit zijn auto moeten halen.

WhatsApp Image 2026-08-17 at 20.46.27

Auto botst tegen boom op terrein kwekerij in Aalten

Een personenauto is maandagavond tegen een boom op het terrein van kwekerij Bert Lensink in Aalten gebotst. Er raakte een persoon gewond.

7e1086ee-5b74-465d-b041-ef2c1f5f909c

De Graafschap hard onderuit tegen Jong AZ

De Graafschap heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 2-5 verloren van Jong AZ. Bij rust stond het nog 1-1 op De Vijverberg. Maar zoals wel vaker bleek een beloftenploeg een flinke bananenschil te zijn.

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.