gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Slingeland Ziekenhuis zet zich in voor het sneller verwijderen van huidkanker

f24eb4e4f6806116e970dbc800e69e32.jpg

Wie een behandeling voor huidkanker moet ondergaan in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem, kan dat nu mogelijk binnen één dag laten uitvoeren. Bij de polikliniek Dermatologie heeft het ziekenhuis een Mohs-centrum geopend, waar op een snelle en effectieve manier het ziekteweefsel wordt verwijderd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Mohs micrografische chirurgie (MMC) is een operatiemethode waarbij huidkanker in één dag volledig kan worden verwijderd, zonder onnodig gezond weefsel weg te halen’, aldus het Slingeland Ziekenhuis. ‘De verwachting is dat er jaarlijks circa 350 patiënten behandeld kunnen worden, waarmee het Slingeland Ziekenhuis een belangrijke regionale functie krijgt in de behandeling van huidkanker.’

Voorheen voerde het ziekenhuis deze behandelingen ook uit, maar daarvoor moesten ruimtes gehuurd worden bij andere ziekenhuizen. Nu zijn er in Doetinchem twee behandelkamers beschikbaar.

De behandeling wordt met name toegepast bij mensen met een basaalcelcarcinoom, de meest voorkomende vorm van huidkanker. Het grootste voordeel van de Mohs-behandeling is dat de tumor niet alleen snel en effectief wordt verwijderd, maar dat de wond ook aanzienlijk kleiner is dan bij een reguliere operatieve ingreep. Met deze methode wordt namelijk heel nauwkeurig langs de tumorrand gesneden, waardoor onnodig weefsel niet wordt verwijderd.

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.